Грязная правда
Пятница, 29.03.2024, 10:38
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная РегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ [148]
Наиболее важные новости
АНАЛИТИКА [219]
КУЛЬТУРА И ИСКУССТВО [368]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2010 » Май » 30 » Апокаліпсис-2014: Глобальна криза може закінчитися кривавою бійнею

МЕДПРАВДА. Для тех, кто хочет долго жить
16:48
Апокаліпсис-2014: Глобальна криза може закінчитися кривавою бійнею
Третя світова війна спалахне через 100 років після Першої? Світова війна буде безумовно коаліційною. Склад коаліцій буде визначатися прихильністю конкретних країн (точніше, їх еліт) до тієї чи іншої моделі нового світового порядку ...

«СП» у матеріалі «Суомі розіграли війнушку з Росією» опублікувала експертну думку про те, що недавні антиросійські провокації грузинського телеканалу «Імеді» і фінської газети Helsingin Sanomat знаменують початок морально-психологічної підготовки військової агресії Заходу проти Росії, яку можна чекати в 2013 - 2014 роках. Сьогодні ми розмовляємо на цю тему з першим віце-президентом Академії геополітичних проблем, доктором військових наук Костянтином Сівкова, який розробив наукову концепцію причин, етапів та термінів третьої світової війни.

"СП": - Ви вважаєте, що зараз на планеті склалася економічна ситуація, подібна до обстановкою перед Першою і Другою світовими війнами?

- Як і в минулому, глобальна фінансова криза стала сьогодні основним фактором, що визначає світові політичні процеси. До основних диспропорцій та протиріч, який породив глобальний (цивілізаційний за своєю суттю) криза, можна віднести кілька чинників. Це протиріччя між зростанням виробництва-споживання і наявними ресурсами, можливостями екосистеми Землі. Дозвіл цього протиріччя можливо лише за рахунок скорочення споживання, і війна повинна вирішити питання - як і за рахунок кого;

Інше протиріччя - між "бідними" країнами, що розвиваються і "багатими" промислово розвиненими, між націями і транснаціональною елітою, між обсягом світового "фінансового міхура" і масштабом реального сектору світової економіки. Тут дозвіл можливе або усуненням цього "бульбашки", що загрожує втратою влади транснаціональної фінансової елітою, або його "конверсією" в реальний сектор економіки, що буде означати встановлення безроздільного економічного панування транснаціональної фінансової еліти над світом. Нарешті, третя причина конфлікту - протиріччя між бездуховністю "вільного ринку", що породжує владу грошей, і духовними основами різних цивілізацій - православної, мусульманської, буддистський та іншими. Дозвіл цього протиріччя можливо тільки за рахунок встановлення єдиної духовної основи світового порядку.

Досвід двох подібних криз на початку і в середині 20-го століття показує, що їх дозвіл проходило через світові війни - Першу й Другу. Аналіз можливих варіантів вирішення дисбалансів і суперечностей, які породили нинішню кризу, показує, що вони носять антагоністичний характер і без істотного ущемлення інтересів тих чи інших найбільших геополітичних суб'єктів ця криза дозволений не буде. А це означає неминучість застосування військової сили. З огляду на світовий характер кризи можна вважати, що і застосування військової сили буде глобальним.

"СП": - Яким, за вашими оцінками, буде ймовірний характер цієї війни?

- Світова війна буде безумовно коаліційною. Склад коаліцій буде визначатися прихильністю конкретних країн (точніше, їх еліт) до тієї чи іншої моделі нового світового порядку, який вони готові відстоювати у війні. Аналіз можливих варіантів вирішення протиріч показує, що сьогодні новий світовий порядок може бути побудований тільки за однією з двох моделей.

Першу можна назвати по її суті - "світ цивілізаційної ієрархії". У цьому випадку небагато "обрані", визначивши себе як "інтелектуальне ядро людства", зберігають і збільшують досягнутий рівень споживання за рахунок жорстокої експлуатації решти Людства зі штучним скороченням його чисельності, доведенням до критично мінімального рівня його матеріального споживання і духовної деградації (концепція "золотого мільярда ").

Другу модель можна було б назвати як "цивілізаційна взаємопідтримка" або "цивілізаційна гармонія". У цьому варіанті мета глобалізації полягає не в "уніфікації", а в розвитку всіх існуючих цивілізацій, із збереженням і розширенням для кожного народу і цивілізації свого "поля розвитку", що складає основу розвитку кожного з них і всіх разом. Це шлях в майбутнє.

Іншими словами, війна буде вестися, по суті, за те, на яких духовних засадах буде побудовано новий світовий порядок. Або в його основі буде покладено індивідуалізм, егоїзм, придушення одного суб'єкта іншим, принцип виживання за рахунок інших. Або громадою, домінування загальних інтересів спільного виживання і розвитку над приватними, принцип спільного виживання за рахунок взаємопідтримки.

У цьому полягає якісна відмінність прийдешньої світової війни від двох попередніх, які велися головним чином за економічний переділ світу.

"СП": - Склад коаліцій взагалі-то вгадується, а наскільки вони готові до війни?

- Поки утворилися дві коаліції. Перша - це спільнота так званих промислово розвинених держав, основу якого складають країни Західної цивілізації. Духовні основи тут спираються на індивідуалізм і матеріальний початок, що породжують владу грошей. Друга коаліція - це спільнота країн православної, ісламської та інших цивілізацій, в основу якого закладена домінування духовного над матеріальним, загального над приватним. Це співтовариство об'єктивно орієнтуються на багатополярний світовий порядок.

Сьогодні ядро першої коаліції вже сформовано не тільки політично, а й військово-політично у вигляді блоку НАТО. Чітко осмислена і його глобальна мета в новій світовій війні - встановлення світового панування - однополярний світ. Зокрема, ця мета в явному вигляді визначена в "Стратегії національної безпеки США" - досягнення гарантованого доступу до всіх життєво-важливим для США районам світу, тобто встановлення контролю над всіма основними ресурсосодержащімі районами планети.

Спільнота країн, що орієнтуються на багатополярний світовий порядок, які можуть скласти другу коаліцію, поки що навіть не усвідомило спільність своїх геополітичних інтересів, не кажучи вже про будь-яке політичному або тим більше військово-політичному оформленні єдиного союзу. Деяким прообразом такого союзу могли б послужити ШОС або ОДКБ, але на даному етапі це дуже пухкі й малоефективні організації.

У потенційної другій коаліції поки немає чітко розробленої, всіма визнаної моделі нового світового порядку у варіанті багатополярного світу, немає і розуміння основного завдання у світовій війні - зрив спроб встановлення світового панування Західної цивілізації. Це дає можливість останньої зіштовхувати країни цієї потенційної коаліції в жорстокій міжусобної боротьби. Сьогодні ми бачимо, як стравлюють мусульман з православними та індуїстами, розколюють сам іслам, зіштовхуючи сунітів і шиїтів.

Країни, що не входять до складу Західної цивілізації ні в організаційному, ні в технічному відношенні не готові до військового протистояння. Зате це співтовариство має перевагу в людському потенціалі, більш високий у порівнянні із Західною цивілізацією моральний потенціал і контроль величезних природних ресурсів і територій. Це істотно підвищує шанси на перемогу в затяжній війні, а також створює сприятливі умови для організації відсічі агресору на перших етапах війни. У тому числі і на основі підйому народного опору в разі розгрому їх збройних сил. Інший потенційні плюс - практично виключається можливість одночасних геополітичних ударів по всіх напрямах. Створюється резерв часу для консолідації країн у антиімперіалістичну коаліцію. З'являється можливість підтримки тих країн, які виявляться першими жертвами агресії.

"СП": - У вас є прогноз: як почнеться і буде вестися ця поки що гіпотетична війна?

- Перший етап, якому можна дати назву "спроба мирного вирішення кризи", вже йде і навіть підходить до кінця. Його поле битви - саміти 20G, які, як бачимо, не дають результату. Провокації "Імеді" і Helsingin Sanomat знаменують початок другого етапу, який можна іменувати як "загрозливої період перед початком світової війни", в ході якого Західна цивілізація приступила до безпосередньої підготовки локальних воєн і збройних конфліктів за ресурси.

Основним змістом дій на цьому етапі є інформаційні операції і дії в економічній сфері, які можуть мати різну форму - від економічних санкцій до терористичних актів на підприємствах промисловості, а також різні форми дій сил спеціальних операцій. Етап завершиться формуванням готовності неоімперіалістичних коаліції до обмежених воєн. При цьому, найімовірніше, зможуть в основному сформуватися політичні і частково військово-стратегічні союзи країн, що протистоять неоімперіалістичних коаліції. Цей етап буде відносно нетривалим - 1-2 роки, що визначається прагненням неоімперіалістичних коаліції стратегічно упередити завершення консолідації протистоїть їм країн і постаратися їх розгромити поодинці, не допускаючи виникнення єдиного фронту опору.

Із завершенням формування морально-психологічної бази війни, почнеться третій етап світової війни, який за своєю суттю буде початковим періодом бойових зіткнень. Його можна назвати "етапом обмежених воєн". У цей період, в основному будуть застосовуватися звичайні види зброї. Однак у разі несприятливого розвитку ситуації для збройних сил неоімперіалістичних коаліції і при гарантії відсутності відповідної ядерної загрози, можна припускати можливість нанесення нею одиночних ядерних ударів з метою примушення супротивників до відмови від подальшого опору.

Для виправдання таких ударів можливі провокації з обмеженим застосуванням хімічної зброї проти власного населення. Якщо на цьому етапі жодна з сторін не досягне своїх цілей, то потрібно чекати "повномасштабної світової війни із застосуванням звичайної зброї", а потім і з застосуванням ядерної зброї.

У найгіршому сценарії взаємного знищення піддадуться провідні країни протистоять коаліцій, а самі коаліції можуть втратити єдність. Світова війна розпадеться на слабо взаємозв'язану систему локальних воєн і збройних конфліктів, які будуть поступово затухати у зв'язку з втратою матеріальної основи продовження війни, величезних втрат в особовому складі військ та мирного населення, їх повної деморалізації.

"СП": - Невже не можна уникнути такого апокаліпсістіческого варіанта?

- Можна, якщо російський ядерний потенціал залишиться стримуючим фактором для країн неоімперіалістичних коаліції. У разі нейтралізації ядерного потенціалу Росії неоімперіалістичних коаліція, найімовірніше, піде на ядерну атаку і запустить механізм у відповідь "прийнятних" для США ядерних ударів так званих "малих" ядерних країн.

"СП": - Що значить "нейтралізація ядерного потенціалу Росії"?

- З огляду на що складається в Росії обстановку, коли "п'ята колона Заходу" надає значний вплив на прийняття рішень у галузі оборони країни, зокрема, на спрямованість будівництва Збройних сил Росії, можна очікувати можливості укладання такого договору по СНО, який би позбавив Росію її ядерного щита . Природно, з гарним риторичним оформленням про боротьбу за без'ядерний світ. Можна чекати у погрозливій період або в ході перших етапів світової війни фізичного знищення нашого ядерного потенціалу (організовані терористичні акти тощо) з подальшим переходом неоімперіалістичних коаліція до необмеженого застосування ядерної зброї, що дозволить їй досягти повної перемоги.

"СП": - На руїнах обезлюженного світу?

- Історичний досвід показує, що еліта "егоїстичної" цивілізації не зупиняється перед людськими втратами, якщо є гарантія власного збереження в "бункерах". Проведений аналіз дозволяє зробити висновок, що нова світова війна, якщо вона буде розв'язана, торкнеться більшу частину населення світу, охопивши практично всі континенти, океани і моря. У військових діях можуть взяти участь більше 100 мільйонів людей з обох сторін. Сумарні демографічні втрати населення світу можуть перевищити кілька сотень мільйонів людей. Тому всі чесні люди Землі, всіх країн, включаючи і ті, які відносяться до "егоїстичної" коаліції, повинні зробити все можливе, щоб не допустити подібного розвитку світової ситуації. Для цього треба стримати, можливо, і силою закону, іншими засобами, жадібність транснаціональних і національних ділків економіки, перш за все фінансової сфери, зупинити, що складаються у них на службі амбітних, користолюбних, безпринципних і часом вельми недалеких політиків. Зробити це можна тільки на основі міжнародної консолідації зусиль.
Категория: АНАЛИТИКА | Просмотров: 1859 | Добавил: magictr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 Юрко  
0
http://svpressa.ru/society/article/22852/

Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск
Календарь
«  Май 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архив записей
Друзья сайта
  • Вікно
  • Copyright MyCorp © 2024