Грязная правда
Четверг, 25.04.2024, 08:34
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная РегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ [148]
Наиболее важные новости
АНАЛИТИКА [219]
КУЛЬТУРА И ИСКУССТВО [368]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2010 » Май » 20 » Янукович не хоче військового союзу з Росією

МЕДПРАВДА. Для тех, кто хочет долго жить
23:25
Янукович не хоче військового союзу з Росією
Вступ України до ОДКБ посилило б організацію, вважають військові. Проте політичні експерти сумніваються, що Київ піде на такий крок. Президент України заявив, що Україна буде позаблоковою державою.

Під час візиту до Києва Дмитро Медведєв запропонував Україні приєднатися до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), яка об'єднує Вірменію, Білорусію, Казахстан, Росію і Таджикистан. Вступ України до ОДКБ посилило б організацію, вважають військові. Проте політичні експерти сумніваються, що Київ піде на такий крок.

Своє запрошення в ОДКБ президент Медведєв озвучив, спілкуючись з київськими студентами в університеті імені Шевченка. «Якщо цікаво - wellcome. Якщо є певні сумніви, ми до цього з повагою ставимося », - сказав він, додавши, що Росія не виступає і проти нейтрального статусу України.

Слід зазначити, що в останні місяці на Україні були спроби інформаційної кампанії на користь ОДКБ. Їх проводили структури, близькі до віце-спікера Держдуми Олександра Бабакова. Проте за своїм масштабом ця кампанія не йшла ні в яке порівняння з масованою пропагандою за вступ до НАТО, яка розгорнулася при Вікторі Ющенку. Прихильники ОДКБ обмежилися лише кількома прес-конференціями і круглими столами в Києві.

Тим часом, військові вважають, що укладення договору про колективну безпеку з Україною істотно поліпшило б становище російського Чорноморського флоту, що базується в Криму.

«Я коли командував флотом, питання стояло одне: хто мій флот прикриє з повітря? Українські партнери не допомагали. Оборонявся сам як можеш. А у разі підписання договору це питання напевно можна буде вирішити. У загальній системі ППО України можна буде прикрити і сам флот, і райони його дії », - розповідає екс-командувач Чорноморським флотом адмірал Володимир Комоєдов.

Однак серед політичних експертів майбутнє України в ОДКБ викликає протилежні оцінки.

«ОДКБ - абсолютно мертва, нефункціонірующіх організація. Відповідно, скільки і які країни там будуть, по-моєму, - значення не має. Це безперспективно », - вважає Олександр Храмчихін, завідувач аналітичним відділом Інституту політичного і військового аналізу.

У свою чергу, російський політолог Олексій Кузьмін з компанії «Неокон» в інтерв'ю з кореспондентом «Вільної преси» допустив приєднання Києва до такого союзу в статусі спостерігача.

«Україна ніколи була в ОДКБ спостерігачем, Ющенко такий статус призупинив - але не вийшов повністю. У НАТО Україну і не кличуть, а якась позаблокова (ОДКБ - не оборонна організація, не блок, прямого порушення нейтральності не буде) «дах» бажана », - вважає експерт.

На його думку, повернення лояльної України до такого статусу дозволить Москві отримати ще один важіль на незговірливого білоруського лідера Олександра Лукашенка. «Цього досить, щоб прінаступіть на мозоль Лукашенка», - відзначає Кузьмін.

Втім, поки що представники партії Віктора Януковича від можливості приєднання до ОДКБ відхрещуються. Так, про це заявив член парламентського комітету Верховної Ради у закордонних справах «регіонал» Леонід Кожара.

«Президент України заявив, що Україна буде позаблоковою державою, і ми йдемо до того, щоб законодавчо закріпити цю норму. Що стосується статутних документів ОДКБ, то там чітко прописано, що це - оборонний союз. Але, оскільки Україна чітко задекларувала і не буде змінювати позицію про те, що ми не ввійдемо ні в які військові альянси, то і в ОДКБ ми увійти не можемо », - пояснив політик.

Такий відповідь викликала критику з боку Костянтина Шурова, голови громадської організації «Російська община України».

«Вступ до ОДКБ означало б відновлення військово-технічного співробітництва між оборонно-промисловими комплексами Росії та України якщо не в повному, то в 90% обсязі. А за собою це б потягнуло цілий ряд вигод в економічній площині. Для того, щоб організувати активну перетин кордону військової продукцією, з'явилися б митні пільги. Тобто, для економіки України це відкриває великі перспективи », - сказав представник організації співвітчизників кореспонденту« Вільної преси ».

На думку Шурова, відмова Партії Регіонів від ОДКБ можна пояснити тим, що нове керівництво України думає лише про миттєву вигоду - отримавши знижку на газ, Київ не зацікавлений в подальшому зближенні. На доказ Шуров наводить факт голосування Верховною Радою за проведення навчань НАТО в Криму в 2010 році. Таке рішення було ухвалене у вівторок, коли в Києві ще перебував російський лідер.

«Україна абсолютно не збирається відходити від курсу, який був при Кучмі, при Ющенку. Буде якась лакування, одіозні фігури відсунутий на другий план. Але вектор залишиться старий, просто поверх будуть нові одягу. Це - русофобський вектор », - вважає голова« Російської громади ».

З ним згодна і лідер Прогресивної соціалістичної партії Наталія Вітренко. «Керівництво Росії попалося в НАТОвську пастку Януковича», - говорить вона.
Категория: АНАЛИТИКА | Просмотров: 794 | Добавил: magictr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск
Календарь
«  Май 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архив записей
Друзья сайта
  • Вікно
  • Copyright MyCorp © 2024