Грязная правда
Суббота, 20.04.2024, 15:56
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная РегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ [148]
Наиболее важные новости
АНАЛИТИКА [219]
КУЛЬТУРА И ИСКУССТВО [368]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2010 » Май » 15 » Юля. Від суми та від тюрми ...

МЕДПРАВДА. Для тех, кто хочет долго жить
22:24
Юля. Від суми та від тюрми ...
Перше враження, що виникає після освіження в пам'яті шестирічної давності «справи Боровка» складається, як не дивно, в тому, що воно мало ідеально походить для показового процесу над Юлією Тимошенко. Його фабула проста і нехитра

Хроніка подій сьогоднішнього дня описана вже неодноразово, в тому числі і на «Головкому», тому обмежимося простим перерахуванням інформприводів, які сьогодні спродуціровалі Юлія Тимошенко на пару з Генеральною прокуратурою.

Отже, лідер БЮТ була викликана в Головне слідче управління ГПУ для вручення їй повістки про порушення кримінальної справи № 49-1293 за обвинуваченням у замаху на дачу хабара, в якому вона виступає як підозрюваної. Поспілкувавшись зі слідчим Пушкарем, Тимошенко розповіла журналістам, що справа це стосується звинувачень на дачі хабарів суддям, від яких залежало звільнення рідних і близьких Тимошенко співробітників корпорації ЄЕСУ. Заведено воно було у зв'язку з свідченнями екс-помічника Тимошенко Володимира Боровка ще в 2004 році, а закрито ухвалою Генеральної прокуратури - у 2005-му. На виході з Генпрокуратури Юлія Володимирівна однозначно заявила: мова йде про репресії проти неї особисто, а Янукович особисто поставив перед своїми підручними мета протягом трьох-чотирьох місяців запроторити лідера БЮТ за грати. Наступний візит Тимошенко до слідчого призначений на 17 травня - тоді буде прийнято рішення про застосування до неї запобіжного заходу.
«Пішов до куми, а засів у в'язниці»

Перше враження, що виникає після освіження в пам'яті шестирічної давності «справи Боровка» складається, як не дивно, в тому, що воно мало ідеально походить для показового процесу над Юлією Тимошенко. Його фабула проста і нехитра, суть справи можна легко переказати в рамках одного новинного сюжету, не вдаючись до складних схем зв'язків між офшорними компаніями, хитрощами зі сплатою податків і іншим слабо цікавлять середньостатистичного обивателя «інформаційним сміттям».

Тут все чітко і зрозуміло, як в малобюджетній бойовику: є головна героїня, є її нестямним в ув'язненні родичі і просто соратники. Хто, скажіть на милість, не повірить, що питання їх звільнення в Україні зразка 2004 року (втім, рік насправді можна вписати будь-який) можна було спробувати вирішити за гроші? А якщо вже нова влада прагне навести в країні порядок, незважаючи на імена та звання правопорушників, плюс до того ж реформувати судову систему, то довести до кінця цей процес може стати для неї чудовою можливістю вбити двох зайців одразу.

Важливий момент - звинувачення на адресу Тимошенко будуються на відеозаписі, наданої шість років тому тим самим Володимиром Боровка. Автентичність цієї плівки начебто як підтверджена офіційною експертизою. І хоч можливість її використання в якості доказу в суді більш ніж дискусійне, та і якість запису на ній, відверто кажучи, кульгає, головне - що прямі докази нібито провини Тимошенко можна буде продемонструвати по телевізору. Більше для створення бажаної картинки - мовляв, дивіться, Тимошенко дає хабарі суддям - у публіки, позитивно відноситься до нової влади, і не потрібно. З іншими громадянами України влада вважає за краще не розмовляти взагалі ...

Як би там не було, про те, що однією з найцікавіших сюжетних ліній української політики можуть стати спроби «закрити» Юлію Тимошенко, говорилося вже давно . Грунт для подібних роздумів давали самі представники «команди професіоналів», час від часу заявляють про невідворотність покарання для представників колишньої, злочинної влади - аж до тих, які займали найвищі урядові пости. Тому про те, що виклик Юлії Володимирівни до прокуратури був несподіваним для лідера БЮТ і співчуває громадськості, стверджувати не доводиться.
«Був би людина, а стаття знайдеться»

Навіщо нової влади «Юля в клітинку»? Стосовно до сьогоднішніх подій відповісти на це питання можна, щонайменше, трьома способами.

Найголовнішим прихильником першої версії є, як нескладно припустити, сама Юлія Тимошенко. Вона полягає в тому, що, перебуваючи на волі, лідер БЮТ представляє істотну загрозу реалізації антинародних планів не менш антинародної влади. «Готується великий тіньовий проект з приватизації державних монополій, використовуючи технологію створення спільних підприємств із сусідньою державою. Наша політична команда стала єдиною перешкодою цьому. Янукович бачить Україну без опозиції, без будь-яких обмежень у своїх нечесних плани по відношенню до України », - розповіла Тимошенко журналістам по виході з будівлі прокуратури, уточнивши, що її кримінальне переслідування - замовлення Віктора Федоровича особисто. Оскільки саме таке пояснення порушеної проти Тимошенко справи стало домінуючим в інформаційному просторі в перші години після візиту лідера БЮТ до Генпрокуратури, реагувати на озвучені звинувачення були змушені представники Банкової. «Відповідні дії - не на користь Президента Віктора Януковича. Я спростовую ці заяви і запевняю, що жодних політичних репресій в Україні бути не може », - цілком прогнозовано заявив сьогодні журналістам представник глави держави у Верховній Раді Юрій Мірошниченко.

Згідно з другою версією, виклик Тимошенко до Генпрокуратури - це сигнал, який нинішня влада посилає своїм виборцям. Посудіть самі: за два місяці правління Президента Віктора Януковича глава держави не вніс до парламенту жодного законопроекту за винятком постанови про ратифікацію «флотських домовленостей», не почав жодної системної реформи, в кінці кінців, жодним чином, не забезпечив «поліпшення життя вже сьогодні »(прийнятий бюджет - це, звичайно, добре, але на хліб його не намажеш). У таких умовах необхідність продемонструвати своїм виборцям хоч якісь результати діяльності влади стає для команди Януковича надактуальною. Ось і пройшла в чиюсь світлу голову показати громадськості конкретні результати «наведення порядку» таким ось нехитрим способом ...

Третя версія на перший погляд виглядає дуже вже банальною. Її прихильники вказують на те, що повторний візит Тимошенко до Генпрокуратури призначений на 17 травня - день, коли, як відомо, з офіційним візитом у Києві перебуватиме Президент Росії Дмитро Медведєв, і вважають, що подібні збіги просто так не трапляються. «Закривши» Тимошенко в Генпрокуратурі на цілий день, влада позбавляє опозицію потенційного козиря - акції протесту, які могли б відбутися в столиці України «під приїзд» Медведєва, у відсутності лідера БЮТ втратили б більшу частину своєї гостроти.
«Прокинувся начальник в поту, привидівся уві сні в'язницю пусту»

Незалежно від того, якими мотивами керувалися представники влади, санкціонуючи початок кримінального переслідування одного з лідерів опозиції, можна констатувати: в піарівському сенсі ця війна вже закінчилася поразкою команди Януковича. І погано прихований захоплення, з яким Тимошенко говорила про своє можливе арешт, цілком можна зрозуміти.

І справді, гіршого моменту для того, щоб «погнати хвилю» у бік опозиції влада не могла і придумати. Тільки днями Європейська федерація журналістів слідом за міжнародною організацією «Репортери без кордонів» висловила стурбованість ситуацією навколо заяв журналістів телеканалів «1 +1» та СТБ про цензуру, як от - прокуратура відновлює закрите в установленому порядку п'ять років тому кримінальну справу проти самого рейтингового ( і, зауважимо, найвідомішого в Європі) представника української опозиції. Реакцію цивілізованого світу на новини з України передбачити нескладно. І навряд чи вона буде прихильною по відношенню до нового лідеру нашої країни, стільки зусиль докладає для того, щоб сподобатися на Заході ...

Та що там цивілізований світ? Адже хто не чув про благородній якості українського електорату: пристрасно підтримувати всіх скривджених владою, а особливо - посаджених нею за грати?

За прикладами далеко ходити не треба. Саме півтора місяці, проведені Юлією Тимошенко в Лук'янівському СІЗО на початку 2001 року, перетворили її в політика національного масштабу. Тому, як би цинічно це не звучало, проблема «застолбленія» за собою позиції лідера всієї української опозиції для Юлії Володимирівни насправді вирішується досить просто - достатньо дати владі посадити себе на час за грати. А в тому, що час це буде коротким - сумніватися не доводиться: у перспективність переслідування Тимошенко у «справі Боровко», поклавши руку на серце, не вірять опитані «головкомом» народні депутати з прокурорським минулим, причому і представники провладного табору, і опозиціонери ...
«Цим гостям і в'язниця по кістках»

Проте, мабуть, головний висновок з подій сьогоднішній звучить як вирок зрощених вітчизняним політичної і правової систем. Виявилося, що нового конкурсу з відбору учасника «Євробачення» для команди Януковича недостатньо - вона, схоже, остаточно вирішила йти слід у слід стежкою помилок своїх «помаранчевих» попередників.

Тоді, п'ять років тому, на допит до Генеральної прокуратури у справі про сепаратизм був викликаний глава Донецької облради Борис Колесников. Після допиту Бориса Вікторовича заарештували у справі про вимагання у колишнього власника донецького торгового центру «Білий лебідь». Вже пізніше, після звільнення Колесникова з-під варти, «помаранчеві» депутати зізнавалися: з усіх можливих звинувачень, які можна було пред'явити правій руці Рината Ахметова нова влада вибрала те, довести яке не те що до обвинувального вироку - до суду - було проблематичніше всього . Зате тодішня опозиція отримала нову ікону, живе підтвердження репресій з боку «помаранчевої» влади, а сам Колесников - потужний імпульс для політичного і партійної кар'єри.

Певні паралелі з тією ситуацією проглядаються і зараз у справі Тимошенко. Як і тоді, прагнення нової влади не те полякати, не те і справді посадити знакового опозиціонера, зведена в самоціль, відчутно б'є в першу чергу з ініціаторам переслідування. «Справа Боровко», як і «справа про« Білий лебідь »виглядає як мінімум надумано, а сумнівів у його доведенні до обвинувального вироку - більш ніж достатньо ...

І навіть якщо трохи пізніше правоохоронці знайдуть підстави для порушення проти Юлії Володимирівни нових справ - а джерела «Головкому» не сумніваються, що зловживань у роботі її уряду, в тому числі і впливають на державний бюджет України, було більш ніж достатньо - то ставлення громадськості, і української , і зарубіжної, до цих справ буде зумовлене. Мовляв, не змогли довести до кінця одну справу - сфабрикували друге ...

Що в цієї порочної ланцюга є первинним: бажання влади скористатися всіма доступними важелями впливу на ситуацію в країні з тим, щоб переформатувати під себе політичну систему, або готовність правоохоронної системи з гідною розчулення чуйністю реагувати на отриману з високих кабінетів команду «Фас» - предмет для окремого розмови. Безсумнівно одне: нова влада успадкувала від старої безліч її найгірших рис, і сьогоднішній візит Тимошенко до Генпрокуратури - найкраще тому підтвердження ...
Категория: АНАЛИТИКА | Просмотров: 1121 | Добавил: magictr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск
Календарь
«  Май 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архив записей
Друзья сайта
  • Вікно
  • Copyright MyCorp © 2024