Грязная правда
Пятница, 29.03.2024, 02:01
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная РегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ [148]
Наиболее важные новости
АНАЛИТИКА [219]
КУЛЬТУРА И ИСКУССТВО [368]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2010 » Май » 11 » Могилів: «Луценко у міліцейській роботі міркує приблизно так само, як я в космосі»

МЕДПРАВДА. Для тех, кто хочет долго жить
12:35
Могилів: «Луценко у міліцейській роботі міркує приблизно так само, як я в космосі»
Анатолій Могильов - практично еталонний чиновник нового часу. У 82-му починав дільничним інспекції у справах неповнолітніх у Слов'янському райвідділі, в 2000-му «доріс» до начальника Макіївського міськуправління УМВС. При Цушко очолював кримський главк, звідки пішов зі скандалом. Точніше, спочатку - в грудні 2007-го - «за власним бажанням». Потім вже - в листопаді 2008-го - зі скандалом: нібито вказавши на підступи Геннадія Москаля як причину (!) Своєї відставки (раніше  не зустрічав людини, якого слова і справи Москаля доводили до відставки). За відновлення Могилів довго судився. Не безуспішно - у серпні 2009-го, Кабмін, виконуючи рішення суду, відновив його на один день на посаді. Відновивши - тут ж звільнив. Причому не просто з посади - з органів міліції. За те, що, перебуваючи у кадровому запасі, очолював кримський штаб кандидата Януковича, - мотивував Луценко.






Через півроку кандидат перетворився на Президента, Луценко - у колишнього, а Могилів - в діючого міністра МВС. І перше масштабне інтерв'ю дав «Lb. Ua». В якому, всупереч очікуванням, критики персонально Луценка міститься не так вже й багато. Зараз, Могилів цікавий не стільки «розборами польотів» попередника, скільки - планами «збереження правопорядку» в умовах, коли опозиція анонсувала масові акції протесту по всій країні. Як ніяк, міліція - головний «інструмент» влади в «підтримці порядку» і найчисленніший озброєний спецзагін. При тому, що решта силовики - СБУ, внутрішні війська і навіть ГПУ, орієнтовані на той же центр впливу - на Банкову. Про систему «стримувань і противаг» залишається тільки мріяти.

Розмірковуючи про «другий Майдан», на питання «в лоб», на кшталт: «блокування адмінбудівель - протиправно, але чи можна застосовувати силу, якщо Кабмін і Раду тримають в облогу тисячі людей, тисячі - як у 2004-му?», Могилів прямих відповідей не дає. Обробляється загальними фразами типу: «діяти за законом і згідно з інструкцією». Але, його трактування недавніх подій під Радою - в день ратифікацію «харківського пакту», говорить сама за себе: «якщо учасники мітингу перекрили проїжджу частину вулиці - вчинили порушення і повинні за це відповідати». Не дивно: до моменту нашої розмови (у паузі межпразднічних вихідних), організаторів акції протесту вже щосили запрошували в столичний главк - давати пояснення.

Слухаючи Могильова - часто згадувалала Білоконя, з його щирим і навіть цілком добродушним: «крові на руках не боявся», «готовий був вивести танки на Майдан». Така, мовляв, служба - що вдієш.

До речі, Микола Васильович, як і раніше живе і процвітає в Москві. Загальні знайомі кажуть: планує незабаром прибути на Батьківщину. Перешіптуються: навіть отримати гарну посаду. Типу в якості моральної сатисфакції. Посади, якою наявність російського паспорта - не перешкода.

Про одіозних кадрах часів Миколи Васильовича - Варцабу, Сало, тодішньому керівникові внутрішніх військ Попкову, з Анатолієм Володимировичем ми говорили зовсім трохи. «Резюме» по керівнику Черкаської міліції Дерновий - власникові обвинувального вироку суду (правда, амністованих), виявилося вичерпним: «його справу розглядає апеляційний суд. Ухвалить негативне рішення - ми з дерново попрощаємося ».

Куди цікавіше - пояснення Могильовим причин створення в структурі відомства Департаменту фінансової та економічної безпеки, який меншовики вже встигли охрестити «департаментом з руйнування бізнесового базису опозиції».

... До речі, про еталони. «Кадрового Макіївському», який пройшов Крим, другу Василя Джарти, «до ідеалу» не вистачило зовсім трохи. Могилів з'явився на світ не в Донецьку - у Петропавловську-Камчатському (сім'я військових).

Зате, на запитання, що припускають ствердну відповідь, замість «так», Анатолій Володимирович незмінно видає - «так точно», замість «пояснюю» - «доповідаю». До міліції, після Луценка і Цушка, повернувся «не цивільний» міністр.





У МВС ви почали з перевірки господарсько-фінансової діяльності відомства за Луценка. Результати вже є?

Перевірка триває. На комплексне її проведення потрібно ні тиждень, ні дві - рік, а то й більше. Тим не менш, перші підсумки вже підводимо: якщо виявляються факти будь-яких правопорушень - відправляємо їх у Генпрокуратуру або - якщо питання можна вирішити в рамках нашої підслідності - залишаємо їх у себе, продовжуємо розгляд самостійно.

Ну, і що ви вже віддали в прокуратуру?

Наприклад, сплив факт закупівлі спеціальних радіостанцій за ціною, вдвічі перевищує ринкову. Тобто, в інтернеті точно такі ж радіостанції можна придбати за 500 доларів, а у відомство їх купували по тисячі за одиницю. На якій підставі? З'ясовуємо, ось.

Перевірка, яка проводилася КРУ теж виявила низку порушень господарського характеру, на багатомільйонні суми. Коли, припустимо, певні суми переміщалися з одного рахунку на іншій. Наскільки обгрунтовано? Це теж питання, яким ми займаємося. На мій погляд, бюджетні гроші використовувалися не надто ефективно. Нести чи це відповідальність, кому і яку - вирішувати слідчим.

Разом з тим, говорити про виявлення у відомстві масових системних порушень не можна. Ні, такого немає.

Якщо про зміни в роботі МВС ... Неможливо не помітити різкого збільшення числа правоохоронців на вулицях - від чергових патрулів до інспекторів ДАІ. Після інавгурації їх стало буквально рази в три більше, ніж раніше. Не тільки в Києві - також в інших великих містах. Скоро буде, як у Москві. З чим це пов'язано?

Конкретної команди: вивести особовий склад на вулиці не було. Крім того, чисельність особового складу, за цей час, як ви розумієте, не збільшувалася. Просто від всіх, кому належить чергувати безпосередньо на вулицях, ми зажадали, щоб вони ходили на службу, виконували свої функціональні обов'язки, а не займалися чимось іншим. Тобто, примусили їх виконувати безпосередні свої функції. Через це, мабуть, і склалося подібне враження.

 

Стрімке збільшення кількості міліціонерів на вулицях обумовлено тим, що нове керівництво МВС змусило цих самих міліціонерів не пропускали виконання службових завдань, я правильно розумію?
Так точно. Звичайно, для забезпечення правопорядку на мітингах, під час якихось політичних акцій, ми задіємо більшу кількість особового складу. Це - нормальна практика. Але, все що вимагаємо: виконання нашими співробітниками своїх функціональних обов'язків. Не більше того.

... Простий приклад - один з випадків, виявлених нами за ці 60 з невеликим днів. Співробітники київського УБОЗу були затримані за те, що скоювали кримінальні викрадення транспорту - назвемо це так - у Чернівецькій області. Вдумайтеся: яка відстань між Чернівецькою областю та Києвом; як міг співробітник столичної міліції планово туди їздити і здійснювати там якісь злочини?! Про що це говорить? Про те, що його безпосередній керівник не контролює його діяльність. Керівник не знає, ні чим він зайнятий, ні де знаходиться. Людина бовтається собі - як на вільному випасі.

Тому сьогодні ми ставимо питання про відповідальність керівників за діяльність своїх підлеглих. Можна сказати: слову їх контролювати діяльність підпорядкованих ...

Для цього вам треба контролювати все керівництво в середній ланці, що досить непросто

Структура управління в міліції вибудувана так: на кожні 5-7, максимум десять підлеглих - один начальник. Над начальниками відділів - їх куратори. Ну, і так далі ...

Вам потрібно замінити всі керівні кадри - від вищого рівня до нижчого. Скрізь розставити своїх людей.

На даний момент у системі МВС відбулася ротація тільки перше - вищих ступенів управління: заступників міністра і начальників УВС. Зараз відбувається ротація другого ступеня - начальників УВС. Якщо люди можуть працювати нормально - вони залишаються на посаді, ні - ми їх знімаємо. Міліція - дуже великий орган, у нас більше трьохсот тисяч особового складу. Від дільничного до міністра - вісім, а то й десять «ступенів».

Перші ступені, як було сказано, ми змінили, з рештою працюємо. Не можу сказати, що ми досягли абсолютного розуміння на нижньому рівні. Не хочу давати особистих оцінок кому-небудь, але, змушений визнати: за останні п'ять років, система управління в МВС була дуже сильно порушена і сьогодні її необхідно відновлювати.

Як? У вас, хіба, велика лава запасних? При такій-то зарплаті.

Так, ви праві, лава не настільки велика. Однак, якщо на п'ять-сім підлеглих - один начальник, з цих п'яти-семи начальника вибрати можна завжди.



Ваші заступники - досить одіозні кадри. Не кажучи про керівництво міліції в областях.

Давайте конкретно

Будь ласка. Ваш перший зам - Попков. Його профіль - внутрішні війська, не міліція. Крім того, в 2004-му, ім'я саме цієї людини асоціювалося зі спробою виведення на Майдан внутрішніх військ.

Мені подобається це слово - «спроба» ...

Дізнатись, про що я. Війська рухалися на місто, їх просто вчасно зупинили. А репутація Попкова, з тих пір, безнадійно зіпсована.

Чи були, за останні п'ять років, зроблені будь-які процесуальні дії за фактами, про які ви говорите? Попкова за щось засудили, притягли до відповідальності? Була доведена його неправоту в певній ситуації? Так чи ні? Ні. Значить, громадська думка про нього формувала певна група людей. Значить, ми обговорюємо не конкретні факти, а чиїсь припущення.

Вам відомо, в якій країні ми живемо. І що закон - поняття, на жаль, відносне.

Слухайте, якщо б Попков зробив щось протиправне - за п'ять років перебування при владі відомих товаришів, його б уже сто разів притягли до відповідальності! Було це зроблено? Ні. Значить, він тоді діяв абсолютно вірно - відповідно до правил, службових інструкцій, що регламентують його діяльність у той момент.

Слухаю вас - згадую Білоконя, що говорив: крові на руках не боявся, готовий був вивести танки на Майдан. Гаразд, ось Дерновий - керівник черкаської міліції, «обтяжений» обвинувальним вироком суду. І навіть отримана ним амністія не дозволяє займати таку високу посаду.

З юридичної точки зору, амністовані не вважаються судимими. Так, справа Дернового зараз розглядає апеляційний суд. І якщо він прийме негативне для нього рішення, ми з дерновими, природно, попрощаємося.


 

Якщо виходити з поставленої вами завдання - оптимізувати імідж вітчизняної міліції, навіщо взагалі зв'язуватися з подібними товаришами? Навіщо створювати проблеми на рівному місці?


Імідж міліції залежить не від особистісних якостей конкретної людини, що працює в органах, а від діяльності відомства в цілому.

Це не пов'язано, по-вашому? Риба гниє з голови і якщо начальник має своєрідну, м'яко кажучи, репутацію, чого чекати від підлеглих, які на нього рівняються?

З начальником УВС або із заступником міністра населення стикається рідко. Населення стикається з дільничним, з ППСніком - з низовим ланкою. Наше завдання: збудувати нормальну систему взаємин на цьому рівні.

... Ось, подивіться, найближчим часом стануть казати: у країні дикий зростання злочинності.

Вже говорять. Луценко стверджує: тільки у столиці за три місяці розкриваність кримінальних злочинів знизилася на 47%

Луценко у міліцейській роботі, я так вважаю, тямить, приблизно так само, як я в космосі. Вже даруйте.

Скільки справ було, за цей час, безпідставно поховано! Ми змушені піднімати, заново розслідувати окремі справи ще за 2007-ий. Наприклад, по вбивству ...

Політичному?

Ні, звичайне побутове вбивство. Зафіксовано факт виявлення трупа, але в порушенні справи відмовлено - нібито жертва, при падінні, отримала травми, несумісні з життям. Насправді, розслідування, як таке, не проводилося.

Тобто, реальною роботою ніхто не займався!

Зараз ми поставили завдання: реєструвати абсолютно всі заяви про правопорушення, що надходять у міліцію. Все!


 

Раніше що, не реєстрували?

Про що ви?! Рівень їх нереєстрації, на даний момент, дуже високий. Для розуміння - приклад. На позаминулому тижні, в Криму ми організували групу, спеціально імітували заяви в міліцію про ті чи інші події. Адже, за нормативними інструкціями, як належить? Отримав повідомлення по телефону, записав його у спеціальну книгу, направив групу ... Так ось, з 12 райвідділів, які отримали ввідну про нібито те, що трапилося подію, тільки в двох був зафіксований сам факт звернення, в решті десяти його просто проігнорували!

Ось вам ставлення до заяви громадян, які роками практикувалося. Звичайно, думали-то не про реальну роботу - про те, як про хороших показниках по телевізору відрапортувати. З злочинністю, мовляв, боремося.

Я так скажу: найпростіший спосіб взагалі «збити» рівень злочинності: закрити райвідділи на замок. Злочинність нульова буде! Прийшла людина - райвідділ закрито, поскаржитися нікому - всі розійшлися, протиправний факт не фіксується.

Забезпечивши адекватну реакцію міліції на кожне, підкреслюю - кожне - заяву громадян, ми виявимо реальний рівень правопорушень у країні. Це - те, з чого, власне, потрібно починати. Оскільки реальний рівень сьогодні, на жаль, від статистики приховано. І статистика, яку маємо на даний момент, не дозволяє приймати правильні управлінські рішення - зосередити зусилля на тому чи іншому ділянці роботи.

Не кажучи про те, що перекручена статистика не дозволяє порівнювати, робити висновки про скорочення числа злочинів або про збільшення. Так, якщо минулого року щось ховалося, а сьогодні воно спливло, звичайно, ви заговорите про дикий зростанні злочинності.

Чому переховувалося? Через недбалість, з інших причин?

(Підвищує голос) Тому, що за роботу ніхто не питав! Я вам це офіційно заявляю: за роботу ніхто не питав! (Анатолій Могильов приємно вразив тим, що відмовився візувати інтерв'ю. У процесі підготовки тексту до друку, «Lb. Ua», разом з дотриманням точності формулювань і оборотів, намагався також максимально зберегти і передати своєрідний колорит усного мовлення Анатолія Володимировича. В результаті, останню фразу вирішено було залишити без стилістичної обробки).

Ставлення було таке: ви там щось як-то займайтеся, а ми про все красиво відзвітуємо по телевізору, про успіхи розповімо. А, якщо за роботу не питати - про реальних показниках реагування на заяви громадян, простий міліціонер, ніж морочитися, бігати, когось шукати, спустить справу на гальма. Вірно, адже?

Оля Мирошник
Категория: АНАЛИТИКА | Просмотров: 1045 | Добавил: magictr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск
Календарь
«  Май 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архив записей
Друзья сайта
  • Вікно
  • Copyright MyCorp © 2024