Грязная правда
Пятница, 26.04.2024, 20:21
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная РегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ [148]
Наиболее важные новости
АНАЛИТИКА [219]
КУЛЬТУРА И ИСКУССТВО [368]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2010 » Май » 11 » Політолог: Медведєв навіть не другий ...

МЕДПРАВДА. Для тех, кто хочет долго жить
09:38
Політолог: Медведєв навіть не другий ...
За даними Левада-центру, діяльність Дмитра Медведєва на посту президента схвалюють близько 70 відсотків росіян. Проте лише 22 відсотки опитаних вважають, що президент веде самостійну політику ...

Два роки тому, 7 травня 2008 року, Дмитро Медведєв вступив на посаду президента Російської Федерації. За даними Левада-центру, діяльність Дмитра Медведєва на посту президента схвалюють близько 70 відсотків росіян. Проте лише 22 відсотки опитаних вважають, що президент веде самостійну політику, більшість же - 66 відсотків - упевнені, що він діє під контролем Володимира Путіна і його оточення.

Коментар директора Левада-центру Льва Гудкова:

- Нічого дивного в цій конструкції немає. На Дмитра Медведєва переносяться всі ті очікування, які пов'язуються з фігурою Володимира Путіна. Він не виглядає самостійним політиком, не дивлячись на всі заяви про необхідність модернізації, правової держави, боротьби з корупцією та інше. Люди сприймають це з великим задоволенням, але слабо в це вірять. Ті очікування, які пробудив Медведєв у ліберально налаштованої частини суспільства, так і залишилися сподіваннями.

Ось як оцінює підсумки дворічного перебування Дмитра Медведєва на посту президента політолог Володимир Прибиловський, керівник інформаційно-дослідницького центру "Панорама":

- Я б сказав, що основний підсумок медведєвських перебування при владі - це те, що він за два роки так і не став президентом, а залишився чимось на зразок одного з віце-прем'єрів при Путіні. Тандему ніякого немає. Ні дуумвірату, є тріумвірат - Путін, Сечін, Медведєв. Причому Медведєв - третій, молодший партнер, навіть не другий. При цьому певна боротьба за владу точиться між двома коаліціями чиновників, які згуртувалися навколо двох фактичних віце-прем'єрів. Є коаліція сечінская, є коаліція медведєвська. А Путін - над боротьбою цих двох коаліцій. На його владу вони не претендують. У нас як і раніше режим Путіна. Найвизначніший вчинок Медведєва - це звільнення 20 генералів ФСВП, і те підозрюю, що він запитував на це дозвіл, умовляв Путіна.

Про підсумки дворічного перебування Дмитра Медведєва на президентському посту говорить політолог Андрій Піонтковський, провідний науковий співробітник Інституту системного аналізу РАН:

- Президентом він не став і, мабуть, вже ніколи не стане. У цьому немає ніякої сенсації. Він чудово знав, яка служба йому пропонувалася, які були вибори, що стали практично призначенням. Це підтверджується більш-менш серйозними опитуваннями. Наприклад, у традиційному опитуванні про 100 найбільш впливових політиків Росії, який проводить "Незалежна газета", Путін лідирує з відривом у кілька балів. І цей розрив збільшується. Або список "Форбса" - список найбільш впливових політиків світу. Там Путін займає, здається, 2-е місце, а Медведєв - 43-е.

Було вже багато сценаріїв дострокового повернення Путіна. Але з'ясувалося, що Медведєв виконує дуже корисну для нього функцію. Посилаючи суспільству, елітам так звані ліберальні сигнали, він якось і заспокоює, і дає суспільству помилкові надії. Якби Путін просто грубо пішов на третій термін, весь вогонь критики в умовах кризи був би зосереджений на ньому. Еліта серйозно думала б, як від нього позбавитися.

Часто загальні слова Медведєва, приємні лібералам в нашій країні і кому-то на Заході, не просто з діями влади, але і з реальною дійсністю

У дворічну річницю інавгурації російського президента в газеті "Известия" з'явилося велике інтерв'ю, в якому Дмитро Медведєв говорить насамперед про Велику Вітчизняну війну, про її уроки і наслідки. Крім того, президент дає однозначну оцінку діяльності Сталіна, відзначаючи, що його злочини проти свого народу не можуть бути прощені. Інтерв'ю Дмитра Медведєва "Известиям" прокоментував для Радіо Свобода Микола Петров, експерт Московського центру Карнегі:

- Принципово нового, того, що Медведєв не говорив раніше, в інтерв'ю немає. Але цікаво, як одні затвердження співвідносяться з іншими. Виходить внутрішньо суперечлива картинка, коли, з одного боку, Медведєв з готовністю визнає, що за Сталіна у нас був тоталітарний режим, а з іншого боку, він захищає думка про те, що тоталітарний режим іншим країнам приніс свободу.

- Але, тим не менше, діяльності Сталіна дана чітка негативна оцінка. І Дмитро Медведєв заявив, що ніяких плакатів з його зображенням в Росії не буде. Яке, на ваш погляд, значення цього висловлювання?

- З чіткої оцінкою діяльності Сталіна Медведєв виступив ще в минулому році. Це справило досить велике враження. Але коли це повторюється, а при цьому відбувається щось, що державної оцінці не відповідає, це мені здається дивним. Портретів Сталіна не буде? Але вони вже є в Москві, є у Владивостоці та в багатьох інших місцях. У цьому сенсі, мені здається, інтерв'ю - це черговий привід подумати про те, як часто слова Медведєва, приємні лібералам в нашій країні і кому-то на Заході, розходяться з реальною дійсністю.

За даними Левада-центру, 39 відсотків росіян припускають, що після виборів 2012 року на пост президента країни повернеться Володимир Путін.
Категория: АНАЛИТИКА | Просмотров: 909 | Добавил: magictr | Теги: медведев | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск
Календарь
«  Май 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архив записей
Друзья сайта
  • Вікно
  • Copyright MyCorp © 2024