Грязная правда
Суббота, 20.04.2024, 00:01
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная РегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ [148]
Наиболее важные новости
АНАЛИТИКА [219]
КУЛЬТУРА И ИСКУССТВО [368]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2010 » Май » 21 » Росія і Україна танцюють «козачок» проти Молдови! Придністров'я увійде до складу України?

МЕДПРАВДА. Для тех, кто хочет долго жить
10:38
Росія і Україна танцюють «козачок» проти Молдови! Придністров'я увійде до складу України?
невизнана Придністровська республіка може увійти до складу України, а Молдова повернеться в зону впливу Росії ...

В результаті таємних угод президентів Росії і України Дмитра Медведєва і Віктора Януковича невизнана Придністровська республіка може увійти до складу України, а Молдова повернеться в зону впливу Росії. Про це заявив голова комітету Верховної Ради у закордонних справах, член фракції БЮТ Олег Білорус, коментуючи декларацію щодо врегулювання придністровського конфлікту, підписану Віктором Януковичем та Дмитром Медведєвим.

«Дійсно, нове керівництво України зайняло нову позицію стосовно до Придністров'я і, по суті, це - позиція Росії. Навіть, незважаючи на декларації про необхідність збереження територіальної цілісності Молдови, позиція України змінилася. Не секрет, що сусідня держава вважає за необхідне таку позицію: забирайте собі Придністров'ї, а нам віддайте Молдову », - розповів Олег Білорус.

«Це неприйнятно з точки зору міжнародного права. Це - шлях в нікуди. Я думаю, що це загострить конфлікт, оскільки в Молдові вже мова йде про розпуск парламенту. І про вибори особливою процедурою президента. Ясна річ, це тільки початок. Ми бачимо вже ускладнення ситуації в Молдові. І далі, очевидно, буде гірше », - прогнозує представник Блоку Юлії Тимошенко.

Варто відзначити, що реакція громадянського суспільства Румунії до підписаного в Києві заявою президентів РФ і України по Придністров'ю вкрай негативна.

Як повідомляє румунське видання Romanian Global News, в заяві, направленому президентові країни Траяну Бесеску, прем'єру Емілю Боку, головам румунського МІДА та національної оборони, підкреслюється, що «через план Козака, періодично поновлюваного протягом останніх 10 років, Москва, а зараз і Київ , намагаються створити на території, яка в кінці Другої світової війни повинна була бути повернута Румунії, псевдофедерацію з трьох політико-юридичних псевдосуб'ектов ».

36 цивільних і профспілкових організацій Румунії, які підписали цю заяву, вимагають від керівництва країни висловити відповідні ставлення «до російсько-українського плану ампутації від Бессарабії частини її території».

Деякі кишинівські експерти вважають, що позиція України щодо Молдови змінилася, що викликано поступками Києва Москві.

Радіостанція «Вільна Європа» наводить думку молдавського аналітика Влада Лупана, який відзначає, що існують декілька позицій, які раніше підтримувалися Росією на користь Тирасполя, а зараз прийняті і Україною. У першу чергу, це стосується московського заяви від 18 березня 2009, яку підписали глави Росії, Молдови і Придністров'я, відзначає експерт.

«Підпис Києва під заявою 17 травня означає, що Україна підтримує російську ідею рівноправності Кишинева і Тирасполя в переговорному процесі», - заявив Влад Лупан.

За його словами, київське заява свідчить про те, що Росія знехтувала думкою міжнародного співтовариства, а Україна «підтримала експансіоністські наміри Москви в своїй колишній зоні впливу».

Інший молдавський аналітик, директор кишинівського інституту Viitorul Ігор Мунтяну вказує на те, що заява Медведєва-Януковича стосується конституційних норм Молдови і, в першу чергу, нейтралітету країни, долю якого можуть вирішувати тільки молдавські громадяни.

Ігор Мунтяну підкреслює, що форма, в якій у київському заяві йдеться про нейтральний статус Молдавії, може сприйматися як втручання у внутрішні справи Республіки Молдова.

ЄС не сприймає підходу до придністровського врегулювання у форматі «2 +3». Про це заявила сьогодні німецька аналітик Аннелі Уте Габанна, коментуючи заяву Медведєва-Януковича щодо Придністров'я, зроблене 17 травня в Києві.

«Формат заяви - не 5 +2, а 2 +3 - не залишає ніяких сумнівів щодо того, що це дія, спрямована проти суверенних прав суверенної держави Республіки Молдова. І заодно показує, що Росія, у якої не вийшло станцювати, образно кажучи, "козачок" з Республікою Молдова, зараз танцює "козачок" з Україною проти Республіки Молдова », - сказала експерт в інтерв'ю радіостанції« Вільна Європа ».

Аннелі Уте Габанна підкреслює, що заява, прийнята поза рамками формату «5 +2», «досить ясно показує ставлення Росії до цього формату».

За її словами, Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, ОБСЄ повинні показати, що наполягають на виведенні військ, з яким Росія в процесі досягнення консенсусу з іншими членами ОБСЄ погодилася в 1999 році.

Габанна вважає, що, якщо Росія настільки зацікавлена у збереженні нейтралітету Республіки Молдова, то їй варто було б піти на цю поступку, при цьому Євросоюз повинен наполягати на виведенні російських військ з Придністров'я.

Німецький експерт розраховує, що позиції сторін будуть уточнені 24 травня в Астані, де пройдуть консультації з придністровського врегулювання. «Ось тоді і побачимо, викладуть чи Росія і Україна карти на стіл. Тому що я вже говорила: розпливчастий характер висловлювань - сигнал, який наводить на думку про чергову спробу досягти своїх цілей, тобто зберегти свої війська, а заодно прощупати грунт щодо того, як відреагує Захід у цьому питанні - твердо-менш твердо », - сказала Габанна.

Вона відзначила, що борг західних країн на справжній момент - підтримати Кишинів політично, допомогти йому зберегти свій нейтралітет, відповідно, «добитися нейтралітету без російських військ».

У Євросоюзі повинні зрозуміти, що безпека Молдови самим прямим чином і вкрай тісно пов'язана з безпекою Європейського Союзу, і в цих умовах «Брюсселю варто було б, хоча б по цьому пункту, виробити єдину позицію, прийти до єдиного знаменника в придністровському питанні», - вважає Аннелі Уте Габанна.

Учасниками «Постійної наради з політичних питань у рамках переговорного процесу з придністровського врегулювання», відомого так само як формат «5 +2», є політичні представники Республіки Молдова і Придністров'я, посередники від РФ, України і ОБСЄ, а також спостерігачі від Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки.

В Адміністрації Президента України називають провокацією заяву народного депутата Олега Білоруса про нібито таємні домовленості президентів України і Росії про входження Придністровської Молдавської Республіки до складу України. «Це провокація, як і всі інші провокації від БЮТ», - заявила заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман.

За її словами, в Блоці Юлії Тимошенко ніяк не можуть заспокоїтися, бачачи реальні успіхи України у зовнішній політиці, налагодження взаємовигідної співпраці України та Росії. «І вони влаштовують провокації, намагаючись зірвати процес стабілізації в державі та процес виходу України з кризи», - підкреслила вона.

За словами Ганни Герман, такі заяви свідчать про безвідповідальну позицію БЮТ і самого Олега Білоруса.

Як повідомляв MIGnews.com.ua, 17 травня президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали спільну заяву з питань врегулювання придністровської проблеми. За матеріалами Новий Регіон - 2, Інтерфакс-Україна
Категория: АНАЛИТИКА | Просмотров: 942 | Добавил: magictr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск
Календарь
«  Май 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архив записей
Друзья сайта
  • Вікно
  • Copyright MyCorp © 2024