Грязная правда
Пятница, 26.04.2024, 18:39
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная РегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ [148]
Наиболее важные новости
АНАЛИТИКА [219]
КУЛЬТУРА И ИСКУССТВО [368]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2010 » Май » 20 » Україна. Справа Тимошенко. Версії

МЕДПРАВДА. Для тех, кто хочет долго жить
23:18
Україна. Справа Тимошенко. Версії
«Регіонали», не побоюються того, що посадивши Юлію до в'язниці, вони будуть сприяти зростанню її популярності. «Зростання рейтингу через кримінальних справ не буде. Луценко на її мітинги не ходить. Вона вже збитий льотчик, який ніколи не злетить

11.05. прес-секретар Ю. Тимошенко М. Сорока розповіла, що ЮВТ викликають до Генпрокуратури для «вручення постанови про порушення кримінальної справи, метою якого є спроба її дискредитувати і обмежити пересування по Україні та світу». Мета влади - «послабити діяльність об'єднаної опозиції».

Того ж дня віце-прем'єр В. Сівкович заявив про намір правоохоронних органів вже до осені закінчити розслідування справ за фактами розкрадання бюджетних коштів попереднім урядом (мова йде про зловживання на суму понад $ 100 млрд.). Більшість керівників опозиції, вважає Сівкович, «не встигнуть отримати депутатський мандат, а будуть думати, як сховатися або втекти».

Тим часом, на думку В. Яворівського, якщо влада спробує посадити Тимошенко, то в Україні з'явиться «суперлідер». «Кращого піару для нас неможливо придумати. Всім зрозуміло, що це чисто політичне замовлення. А якщо Юлію Володимирівну ще і заарештують, наші рейтинги злетять вгору », - заявив неназваний представник БЮТ газеті« Сегодня ». А «бютівець» А. Сенченко запевнив, що справа, за яким викликають Тимошенко в ГПУ, «було закрито за часів Леоніда Кучми». (Як відомо, справу проти Тимошенко було закрито лише у 2005 році. Тому Сенченко чи то займався навмисної дезінформацією, чи то, цілком можливо, просто не знав, яке діло конкретно малося на увазі).

Представник ж президента в парламенті Ю. Мірошниченко запевнив, що глава держави «не допустить політичних розправ». «Тільки ті політики, чиновники, підприємці, які порушували закон, будуть відповідати тільки в тих межах, в яких цей закон був порушений».

З запитом до ГПУ звернувся А. Яценюк, попросивши О. Медведько надати інформацію з метою з'ясування, «має ця кримінальна справа правовий характер або є політичним замовленням нової влади».

Цікаво, що ввечері 11.05. заступник генпрокурора, начальник Головного слідчого управління ГПУ В. Щоткін не зміг підтвердити інформацію про виклик Тимошенко в ГПУ: «Можливо і викликають ... Але я не володію такою інформацією». Однак в інтерв'ю газеті «Сегодня» (12.05.) Щоткін зізнався, що виклик до прокуратури пов'язаний зі справою, яке «раніше було необгрунтовано припинено, а нині порушено». Мова йде про порушену в травні 2004 року справи про спробу дачі хабара суддям Верховного суду за звільнення з-під варти родичів Ю. Тимошенко.

Вийшовши від слідчого (12.05.) Тимошенко заявила журналістам: у ГПУ «по всіх кабінетах» говорять про те, що Янукович дав персональне доручення керівництву Генпрокуратури порушити проти неї справу і протягом 3-4 місяців посадити її у в'язницю. («Доручення дає персонально Янукович, персонально Янукович відстежує, як йде процес і персонально Януковичу керівництво генпрокуратури звітує про всі свої досягнення»). Крім того, вона звинуватила президента в прагненні встановити авторитарну владу і підготовці «великого тіньового проекту» з приватизації держмонополій.

Торкаючись суті кримінальної справи Тимошенко заявила, що «мова йшла про якусь відеозапису, яку вони (следователі. - КЦПДК) пред'являли для підтвердження якихось хабарів». «Це справа в 2003 році фальсифікував Кучма і сам Кучма її закрив ... Ще в тих роках - а це 2003 рік - було рішення Верховного суду щодо цієї справи, і сама генпрокуратура його закрила».

Тут Тимошенко кілька лукавить. Як відомо, і це незмінно підкреслюють українські і російські ЗМІ, справа проти Тимошенко було закрито не при Кучмі, а в 2005 році, причому не Верховним судом, а слідчим. Верховний же суд, дійсно 11.11.2005 виніс постанову про обгрунтованість закриття кримінальних справ щодо Тимошенко, однак відновлене сьогодні справа при цьому не згадувалося.

Слідчі вручили Тимошенко і порядку «для обрання запобіжного заходу та допиту в якості підозрюваної» на 17 травня, тобто день візиту Д. Медведєва до Києва. За словами Тимошенко, це не збіг: «Янукович хоче продемонструвати, як він розправляється з опозицією, зайвий раз підтверджує те, що це не президент України, а просто маріонетка».

Адвокати Тимошенко мають намір оскаржити постанову про порушення кримінальної справи в суді.

Тим часом, в інтерв'ю ВВС (13.05.) В. Янукович пояснив порушення справи тим, що процедура розслідування свого часу не була закінчена, «про це заявив Генпрокурор». «Це не справа президента. Це справа Генпрокуратури і далі справа суду. Президент не втручається у роботу Генпрокуратури і у роботу судової влади », - підкреслив Янукович.

14.05. ГПУ у зв'язку з відрядженням слідчого А. Пушкаря, який веде справу Тимошенко, проведення слідчих дій відносно ЮВТ перенесла на іншу дату (яку саме - не повідомляється). Сама ж Тимошенко виступаючи в програмі «Шустер Live», заявила: свого часу дав свідчення проти неї її колишній помічник В. Боровко був влаштований на роботу без її відома.

Грунтуючись на інформації ЗМІ та оцінках експертів, представляється можливим висунути три основні версії, що пояснюють порушення кримінальної справи проти ЮВТ.

Версія перша: Президент проти Тимошенко.

Янукович має намір притягнути Ю. Тимошенко до відповідальності, або, як мінімум, примусити її покинути країну. При цьому «регіонали», судячи з усього, не побоюються того, що посадивши Тимошенко у в'язницю, вони тим самим будуть сприяти зростанню її популярності в народі. «Зростання рейтингу через кримінальних справ у Тимошенко не буде. Вже Луценко на її мітинги не ходить. Вона вже збитий льотчик, який ніколи не злетить », - заявив М. Чечетов.

Якщо вищевказана мета дійсно поставлено, то відновлення старого справи представляється виправданим, оскільки міжнародний аудит діяльності уряду Тимошенко, який почала владу, навряд чи дасть достатньо підстав для притягнення до відповідальності особисто голови уряду. Крім того, поширена «бютівцями» інформація про те, що найнята владою для здійснення аудиту американська кампанія Trout Cacheris ніколи до цього аудитами не займалася, взагалі підриває довіру до результатів перевірки.

Звертає на себе увагу те, як ситуацію з кримінальним переслідуванням Тимошенко висвітлюють російські ЗМІ. Так, 12.05. у вечірніх новинах ОРТ був показаний великий сюжет про візит ЮВТ до Генпрокуратури і при цьому було не тільки розказано про історію кримінальних справ щодо Тимошенко, її зв'язки з П. Лазаренка, але навіть продемонстровано відеозапис, на якій лідер БЮТ домовляється про дачу хабарі судді Верховного суду. Як видається, це вкрай невигідне для Тимошенко освітлення подій можна трактувати або як попередження їй з боку Кремля у зв'язку з її позицією щодо російсько-українських угод, або як результат домовленостей між Януковичем і Медведєвим про підтримку кампанії проти Тимошенко з боку Москви.

Нарешті, на користь версії про те, що кримінальну справу проти лідера БЮТ контролюється Банкової, може свідчити факт перенесення на невизначений термін виклику до ГПУ. Дійсно, новина про те, що у Тимошенко взяли підписку про невиїзд або ж її заарештували, буде поганим інформаційним фоном для візиту Медведєва до Києва.

Версія друга: Прокуратура проти Тимошенко.

Відкриття кримінальної справи проти ЮВТ ініційовано в самій ГПУ, можливо, після отримання дозволу Банкової на реалізацію цієї ініціативи. Спостерігачі відзначають, що у А. Медведько закінчується строк повноважень та враховуючи наявність впливових конкурентів на його місце - того ж заступник генпрокурора В. Пшонки або Г. Васильєва, який ніколи не приховував свого бажання знову очолити ГПУ - нинішньому керівнику прокуратурою необхідно проявити особливу старанність, щоб зберегти за собою посаду.

Непрямим підтвердженням версії про прокурорської ініціативою може служити інтерв'ю Януковича ВВС, у якому він всю відповідальність за відкриття справи покладає персонально на Генпрокурора.

У свою чергу, Ю. Луценко висловив припущення, що ініціатором кримінального переслідування виступив сам Г. Васильєв, який таким чином має намір повернутися на своє колишнє місце. (Про те, що головною «рушійною силою» в кримінальній справі проти Тимошенко є саме Васильєв, пише і «Сегодня»).

Версія третя: Тимошенко проти Тимошенко.

Аж ніяк не абсурдно і припущення про те, що ініціатором порушення справи була сама Ю. Тимошенко. Цікаво, що публічно саме з Банкової вперше прозвучала ця версія. Так, в інтерв'ю виданню «Комерсант-Україна», Г. Герман заявила: «Виклик до прокуратури - прекрасний привід зробити з Тимошенко жертву. Той, хто це зробив, надав Юлії Володимирівні величезну послугу. Мені складно сказати, сплановано чи це так. Але чи такі дурні наші правоохоронні органи, або так хитра Юлія Володимирівна, яка собі це організувала ».

Звертає на себе увагу також та обставина, що хоча Тимошенко отримала повістку з ГПУ 7.05., Інформацію про це її прес-служба розповсюдила тільки 11.05. - У день акцій опозиції під стінами парламенту. Тобто ЮВТ намагається витягти із ситуації максимум політичних дивідендів.

Дійсно, образ переслідуваного авторитарною владою опозиціонера вигідний для лідера БЮТ. По-перше, відкриваючи кримінальні справи стосовно неї і «не помічаючи» інших лідерів опозиційних політичних рухів влада тим самим демонструє, що саме Тимошенко є її основним конкурентом. По-друге, ЮВТ може сподіватися на залучення симпатій опозиційно налаштованих щодо Януковичу виборців. По-третє, кримінальне переслідування українською владою опозиції може бути вкрай болісно сприйнята в ЄС і США, а це, у свою чергу, дозволить Тимошенко сподіватися на підтримку Заходу в її боротьбі з «антидемократичним режимом Януковича». Нарешті, по-четверте, особливу значимість нинішня справа набуває в контексті розслідування владою діяльність її уряду - чим більш політично заангажованими будуть виглядати звинувачення проти неї зараз, тим менший суспільний ефект буде від викриттів, які влада влаштує за результатами розслідування.

Однак проти цієї версії можна висунути два заперечення:
у Тимошенко зараз просто немає впливу на ГПУ, що дозволяє їй організовувати відкриття проти себе кримінальних справ;
А. Пушкар, слідчий у справі Тимошенко, за інформацією «Української правди», є людиною Р. Кузьміна, а цього заступник генпрокурора ніяк не можна запідозрити у співпраці з лідером БЮТ.

Можна, до речі кажучи, допустити, що відрядження слідчого А. Пушкаря - це варіації на тему «дипломатичної хвороби», що він побоюється в кінцевому рахунку залишитися «крайнім» у розборках влади і опозиції. Однак це - лише наші домисли, не підкріплені жодними фактами.

В інформаційному полі сьогодні перевага, як видається, скоріше на боці Тимошенко, перш за все за рахунок того, що влада, принаймні поки що, демонструє рішучість у боротьбі з корупціонерами лише в тому випадку, якщо вони є представниками опозиційних політичних сил. Це дозволяє Тимошенко заявляти як в Україні, так під час зарубіжних поїздок, про що розгортаються в країні політичних переслідуваннях
Категория: АНАЛИТИКА | Просмотров: 826 | Добавил: magictr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск
Календарь
«  Май 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архив записей
Друзья сайта
  • Вікно
  • Copyright MyCorp © 2024