Об'єднання з Україною є самим безболісним і природним варіантом вирішення Придністровської проблеми. В економічному плані приєднання Придністровської Молдавської Республіки (ПМР) навіть вигідно Україні, пише Росбалт .
Як пише видання, стратегічно є всього чотири варіанти вирішення придністровської проблеми. По-перше, возз'єднання Придністров'я з Молдовою, що, на думку видання, нереально, так як на початку 1990-х між Кишиневом і Тирасполем стався збройний конфлікт.
По-друге, оголошення ПМР незалежною державою, яка визнає Росія. Проте, пише газета, це теж малореальний варіант - так як у Москви з'явиться ще один «головний біль» у відносинах з Європейським союзом (ЄС), а Придністров'я так і залишиться невизнаною державою. По-третє, приєднання Придністров'я до Росії. Але так як у даних суб'єктів немає спільного кордону, ідея є важкоздійсненним.
По-четверте, об'єднання з Україною. Як пише газета, цей варіант здається найбільш безболісним і природним. Населення ПМР в етнічному і ментальному відношенні практично нічим не відрізняється від населення сусідніх південних областей України. Багато громадян невизнаної республіки і так мають українські паспорти і працюють в на території України.
Видання також відзначає, що не можна скидати з рахунків і чинник Румунії: ні для кого не є секретом плани Румунії з поглинання Молдови (в Бухаресті румунів та молдаван вважають одним народом), а 25% молдаван вже мають румунські паспорти.
Один з українських депутатів переконаний, що приєднання Молдови до Румунії - найближча перспектива: «Нове покоління молдаван румунізували. І вже на виборах у 2015-му прорумунськи сили будуть мати в парламенті конституційну більшість. На шляху поглинання лише одна проблема - Придністров'ї ». Тому, на думку депутата, румуни будуть згодні піти на розставання з ПМР.
Видання пише, що якщо Придністров'ї таки увійде до України це буде першим з часів приєднання Криму розширенням кордонів країни. З інтеграцією нових територій проблем бути не повинно, тому що, пише газета, в ПМР проживає етнічно близьке Україні населення (росіяни та українці, а також славянізірованние молдавани).
Крім того, в економічному плані приєднання ПМР навіть вигідно Україні - республіка мала б усі шанси стати донором держбюджету. У Придністров'ї ще з часів СРСР збереглася металургія, машинобудування, а Молдавська і Дубоссарська державна районна електростанція (ГРЕС), незважаючи на політичні проблеми, значну частину виробленої енергії експортують до Румунії. На експорт йде і вироблений в республіці цемент, до того ж у Придністров'ї знаходиться завод Квінт, який випускає коньяк Білий лелека.
Тим не менше на даний момент більшість молдаван не вірять у те, що Україна може приєднати Придністров'я. «Так, до декларації Медведєва-Януковича в Кишиневі поставилися з побоюванням. Для нас це погана новина, тому що вона означає, що Україна стає союзником Росії в регіоні », - заявив молдавський політолог Ігор Боцан.
«А це означає, що придністровський конфлікт заморожується - адже нинішній Придністров'ї може існувати лише завдяки економічної допомоги Росії та зовнішніх зносин через українську територію. Але про входження Придністров'я в Україну мова не піде. Навіщо вам так різко псувати відносини із Заходом? », - Заявив він.
Тим не менше Боцан визнав, що в Молдові є політики, які вважають розлучення з ПМР виходом із ситуації: «Вони дійсно вважають, що якби Росія або Україна поглинули Придністров'ї, для нас було б краще, так як це зняло б всі перешкоди для Молдови на шляху до Євросоюзу ».
Один з народних депутатів України заявив, що ПМР могла б увійти до складу України на правах автономної республіки. «7-8