Грязная правда
Пятница, 22.11.2024, 18:50
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная РегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ [148]
Наиболее важные новости
АНАЛИТИКА [219]
КУЛЬТУРА И ИСКУССТВО [368]
Статистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2010 » Май » 15 » Екс-головком ВПС СРСР: літак Качиньського був приречений

МЕДПРАВДА. Для тех, кто хочет долго жить
21:56
Екс-головком ВПС СРСР: літак Качиньського був приречений
Вони були приречені вже тоді, коли прийняли рішення сідати в Смоленську. Це не Лондон, не Шереметьєво, і не Домодєдово. Це Смоленськ, де вже давно не дислокується ні військова, ні цивільна авіація.

Польське видання Dziennik Gazeta Prawna опублікувало витяги з розшифровки «чорного ящика», що розбився під Смоленськом літака президента Польщі. За матеріалами, що є у розпорядженні польських видань, під час катастрофи в кабіні літака Леха Качиньського знаходився стороння людина-швидше за все, директор дипломатичного протоколу Міністерства закордонних справ Польщі Маріуш Казан. Можливо, Казан пояснив пілотам, що запропоновані через сильний туман у районі Смоленська в якості запасних аеродромів Вітебськ і Москва не підходять: Качиньський не встигне вчасно на заходи в Катинському лісі.

Dziennik Gazeta Prawna, грунтуючись на фрагментах розшифровок «чорних ящиків», повідомило, що екіпажу літака не вистачило всього 5 секунд, щоб вирівняти лайнер і уникнути трагедії. Коли командир екіпажу капітан Аркадіуш Протасюк зрозумів, що літак знаходиться близько до землі, він спробував екстрено перевести лайнер під злітний режим. Однак, для переходу з посадкового режиму під злітна Ту-154М нібито потрібно 10 секунд. У результаті в момент падіння лайнер встиг набрати лише 60% необхідної для зльоту потужності. Пілотам по-суті не вистачило 5 секунд, щоб уникнути удару об землю.

Коли Протасюк усвідомив, що різкий зліт неможливий, він задер ніс лайнера, що давало шанс на жорстку посадку літака. Однак лайнер зачепив крилом дерево. Третина крила відломилися, потім Ту-154М торкнувся хвостовою частиною землі, його закрутило навколо своєї осі. Двигуни відлетіли, літак розвалився на частини і спалахнув.

« Вільна преса »попросила прокоментувати дії польського екіпажу колишнього пілота радянського« Аерофлоту », екс-головнокомандувача ВПС СРСР Петра Дайнекіна.

- Петре Степановичу, наскільки версія Dziennik Gazeta Prawna схожа на правду?

- Що стосується опису трагедії, у мене викликає сумніви, що для виведення двигунів на злітний режим потрібно 10 секунд. Думаю, це не так. Я особисто не пілотував Ту-154, але все життя пролітав на літаках Туполєва. Такі тривалі паузи виключені на пасажирських літаках з-за міркувань безпеки. Якщо б пауза для виведення двигунів на злітний режим становила 10 секунд, всі літаки при поганій погоді обов'язково зустрічалися б з землею.

- Те, що в кабіні начебто перебував директор дипломатичного протоколу - це нормально?

- У кабіні будь-якого повітряного судна не покладено знаходиться стороннім. Хто б не був у пасажирському салоні, навіть пілот найвищої кваліфікації, - він не має права втручатися в дії екіпажу. Я не виключаю, що шеф протоколу, переживаючи за своєчасне прибуття президента Качинського, міг пройти в кабіну. Але в такій ситуації командир екіпажу повинен був переступити своє підлегле службове становище по відношенню до керівника протоколу. Сказати йому, що «ваше життя нам дорожче будь-якого протоколу», і піти на запасний аеродром.

У багатьох полетах нас відокремлюють від важкої трагедії буквально метри, секунди і які-небудь сотні обертів двигуна. Але майстерність справжнього пілота полягає в тому, щоб не завести повітряне судно в ситуацію, коли все вирішується на останніх секундах. Дуже важливо навчитися керувати літаком, але ще важливіше для капітана вміти управляти собою.

- Останні дії командира Ту-154М були правильними?

- Там будь-які дії не мали впливу на благополучний результат польоту, тому що було пізно. Вони були приречені вже тоді, коли прийняли рішення сідати в Смоленську. Це не Лондон, не Шереметьєво, і не Домодєдово. Це Смоленськ, де вже давно не дислокується ні військова, ні цивільна авіація. Звичайно, обладнання смоленського аеродром не дозволяло виконувати посадку в таких складних метеоумовах.

Перед Ту-154М Качиньського сіл Як-40, але тоді погода була ще терпимою. Потім на посадку два рази заходив наш військовий борт Іл-76, і там командир корабля виконав неписані закони авіаційні: якщо зайшов на посадку двічі, але сісти не вдалося - йди на запасний аеродром.

Я сам кілька місяців тому був в аналогічній ситуації. Делегація, в складі якої я перебував, виконувала переліт на один з російських аеродромів. Командир корабля, прекрасний льотчик, двічі не потрапив на смугу. Пілотував машину він чудово. Але, мабуть, система посадки виводила його не на вісь смуги, а на її узбіччя. А погода була настільки поганою, що виправити цю помилку пілот не міг. Ми не втручалися в дії екіпажу, але в салоні перебувало кілька льотчиків-Героїв, і ми колегіально, але жорстко запропонували одному з начальників припинити подальші спроби сісти, і повернулися на аеродром зльоту. Після цього випили, звичайно, за благополучний результат польоту. У людських можливостей є межа, який необхідно дотримуватися.

- Але говорять, що якщо б не дерево, літак сів, нехай жорстко. Ви з цим згодні?

- Не в дереві причина. Справа в тому, що при заході на посадку екіпаж не витримував розсудливі параметри з управління повітряним судном. Вертикальна швидкість лайнера на глісада зниження була в кілька разів вище рекомендованої за інструкцією. Літак зайшов на посадку занадто круто.

- Він зайшов круто, тому що на аеродромі не було обладнання, яке б вело літак за глісада?

- Обладнання дозволяло виконувати посадку, але не в таких метеоумовах. Командирові екіпажу неодноразово підказували з землі, що він не слід по заданій глісада зниження. Ту-154М йшов круто по відношенню до цієї глісада, і перетнув її з вертикальною швидкістю близько 9 м / с. Через таке, я б сказав, пікірування дуже важко вивести машину, навіть якщо б на літаку було б чотири двигуни.

- На що ж сподівався польська командир?

- На своє льотне майстерність. Крім того, він, може бути, сподівався зробити пару заходів, і вже після цього піти на запасний аеродром. Але, на жаль, досить виявилося однієї невдалої спроби, щоб відправитися в небо назавжди.

- А скорегувати траєкторію перешкодила видимість, що, пілот не бачив землю через туман?

- Безумовно. Коли ви заходите в таку погоду на посадку, то виконуєте політ як би в молоці. Ви вірите тільки приладів, і диктуєте собі силою волі, що потрібно витримувати такий-то режим, що б вам не здавалося. Це робиться до певної висоти, яка називається висотою прийняття рішення. Вона залежить від наземного обладнання, обладнання літака, і підготовки пілота. У нашому випадку обладнання аеродром не відповідало погоду, плюс мало місце самовпевненість командира.

Ми маємо й інші приклади, коли керівники губернаторського рангу в Росії теж давали команду екіпажу на виконання польоту всупереч здоровому глузду і метеоумовами. Всі такі рішення закінчувалися важкими трагедіями. Крах Ту-154М люди будуть обговорювати ще довгі роки.

Куди поспішав Качиньський

10 квітня цього року при заході на смоленський аеродром Північний в умовах сильного туману розбився лайнер Ту-154М, в якому летів президент Польщі Лех Качиньський, його дружина і багато високопоставлених польські чиновники і военноначальнікі. Всі 96 людей знаходилися на борту, включаючи екіпаж, загинули. Делегація з Польщі летіла на траурні заходи, що проводилися в меморіальному комплексі «Жертвам тоталітарних режимів» в Катинському лісі - на місці розстрілу в 1939 році близько 7000 польських офіцерів.

Два «чорні ящики» з потерпілого катастрофу Ту-154М вже розшифровані. Експерти обох країн ведуть роботу над очищенням голосів людей, що знаходилися у момент трагедії в кабіні лайнера, від сторонніх шумів і з'ясуванням - кому конкретно могли належати ці голоси.
Категория: АНАЛИТИКА | Просмотров: 950 | Добавил: magictr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск
Календарь
«  Май 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архив записей
Друзья сайта
  • Вікно
  • Copyright MyCorp © 2024