Є питання дуже принципові, над якими ще доведеться попрацювати. Один з них - делімітація морського кордону нашої ", - констатував український Президент. Переговори про галузеву кооперацію держпідприємств України і Росії
КИЇВ, 18 травня. Росія і Україна продовжать підготовку ряду нових угод по різних напрямах співпраці. Про це заявив заступник глави адміністрації президента України Андрій Гончарук в ефірі «5 каналу».
За його словами, в підсумковому протоколі засідання українсько-російської міждержавної комісії є 14 доручень уряду з підготовки таких документів.
«Вони охоплюють такі питання, починаючи з підготовки угод за такими напрямками, як суднобудування, авіабудування, енергетика, закінчуючи таким гуманітарних і важливим і для України, і для Росії, аспектом як спільне святкування ... 200-річчя нашого великого Кобзаря у 2014 році», - сказав Гончарук, передає «Лівий берег» .
Він також відзначив, що угоди з демаркації українсько-російського кордону і системи ГЛОНАСС вимагають ратифікації в парламенті.
Учора з дводенним візитом до Києва прилетів Президент Росії Дмитро Медведєв. До речі, це його перший офіційний візит в Україну (не рахуючи недавньої робочої поїздки до Харкова) та сьома за рахунком зустріч з Віктором Януковичем за майже три місяці.
Як пише газета «Коммерсант», зустріч глав держав у форматі тет-а-тет, а також подальше за нею засідання українсько-російської міждержавної комісії принесли мало несподіванок. Як вже повідомлялося, були підписані п'ять раніше анонсованих договорів: про демаркацію українсько-російського кордону, співробітництво за проектом ГЛОНАСС, партнерство «Укрексімбанку» і банку ВТБ, а також дві угоди про взаємодію в гуманітарній сфері. До заяв з питань європейської безпеки і врегулювання придністровської проблеми додалося заяву про безпеку в Чорноморському регіоні.
Наша головна вигода вчорашнього дня, пише «Сьогодні», - договір про демаркацію кордону: ми нарешті зможемо почати той процес, відсутністю якого нам неодноразово тикав в ніс Євросоюз, коли наше МЗС заговорював про безвізовий режим. У відповідь ми підписали три спільних заяви. Причому одне з них - з придністровського врегулювання - вигідно обом сторонам: Росія продовжує грати в цьому врегулюванні ключову роль, а ми виводимо з процесу Румунію, яка ніяк не може нам простити Північну Буковину, гирло Дунаю і острів Зміїний. Що стосується двох інших угод (за європейською безпеки і безпеки в Чорноморському регіоні), то нам від них ні холодно, ні жарко, а Росія отримала союзника в двох геополітичних іграх: по-перше, у просуванні своєї ідеї про розпуск НАТО і створення на її місці системи колективної безпеки без США, але з Росією і Україною, по-друге, у протистоянні Туреччини на Чорному морі.
Втім, новий клімат у взаєминах поки не дозволяє Києву і Москві вирішити всі спірні питання, відзначає «Комерсант». «Є питання дуже принципові, над якими ще доведеться попрацювати. Один з них - делімітація морського кордону нашої », - констатував український Президент. Що стосується переговорів про галузеву кооперацію держпідприємств України і Росії, то вони продовжаться найближчим часом. «Це галузі суднобудування, авіабудування, космічної промисловості. Є ряд енергетичних проектів », - уточнив Віктор Янукович.
Відзначимо, що вчора, незважаючи на заборону суду, 150 прихильників ВО «Свобода» мітингували на Софійській площі столиці проти приїзду Медведєва. «Ганьба! Навіщо в Україну приїхав Медведєв? Ми хочемо, щоб наша країна була вільною! Нам не потрібні російські царі », - сказав пікетувальник Сергій. Висловили мітингувальники і свій протест проти перебування ЧФ Росії в Севастополі. «Наша країна не продається! Крим та без брудних грошей Росії може прожити завдяки туризму », - обурюється Марія. 20 правоохоронців, покликаних забезпечувати порядок, нудьгували збоку. Пікет тривав не більше години, націоналістів розігнав дощ із градом.
Газета «Сегодня» також повідомляє, що сьогоднішня програма президентів не настільки насичена. Медведєв у 11.00 прочитає лекцію студентам КНУ імені Шевченка, після чого разом з Януковичем повинен відправитися в Музей битви за Київ у Нових Петрівцях. Коли господар Кремля збирається покинути Київ, поки невідомо.