"Найнеприємніше - спроба Януковича влізти у вирішення однієї з найскладніших на євразійському континенті завдань - про Придністров'я. Вирішення цього питання зараз не перебуває ні в рамках Росії, ні в рамках України, ні в рамках Євросоюзу ...
Найменш приємною з трьох підписів Віктора Януковича під україно-російськими заявами є підпис під заявою щодо Придністров'я. Як передає «Новий Регіон», таку думку в ексклюзивному коментарі порталу «Український бізнес ресурс» висловив політолог Віктор Небоженко.
«Найнеприємніше - спроба Януковича влізти у вирішення однієї з найскладніших на євразійському континенті завдань - про Придністров'я. Рішення цього питання зараз не перебуває ні в рамках Росії, ні в рамках України, ні в рамках Євросоюзу. Підтягування України до російської концепції Придністров'я може заманити Україну в незручне становище з Євросоюзом, з НАТО, з самої Молдовою і з Придністров'ям », - вважає політолог.
«Україні в жодному разі не можна чіпати Придністров'ї, адже у нас є своя найболючіша рана - Крим. Януковичу слід було б дуже обережно рухатися в бік придністровського конфлікту. Цей конфлікт може активізуватися в будь-який момент », - відзначив Небоженко.
Український експерт упевнений, що геополітичного рішення по Придністров'ю немає, «Росія це чудово знає. Україна не готова до втягування в придністровський процес. Україні це не потрібно ».
«Зараз відносини між Медведєвим і Януковичем переживають медовий місяць, отже - вони роблять один одному послуги. Але в основному Янукович робить послуги, а Медведєв їх з гідністю приймає », - вважає Небоженко.
17 травня в Києві президенти України Віктор Янукович і Росії Дмитро Медведєв підписали три спільних україно-російських заяви: про європейську безпеку, про безпеку в Чорноморському регіоні та про придністровському врегулюванні.
Тим часом експерти американського дослідницького центру Stratfor висловили думку, що "спільна заява президентів Росії і України з придністровського врегулювання відповідає прагненню Києва грати більш активну роль у регіоні, а також відчути себе стратегічної стороною в процесі прийняття рішень з питань зовнішньої політики Молдови.
Також Небоженко вважає, що "роль Табачника - громовідвід в системі нинішньої влади". Як зазначив експерт в коментарі DELFI, це дивна іронія історії, тому як міністрові вже відводилася така роль при правлінні президента Кучми.