Українська влада поки не зацікавлена в злитті НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром». Таку думку висловив глава адміністрації президента (АП) України Сергій Льовочкін
Українська влада поки не зацікавлена в злитті НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром». Таку думку висловив глава адміністрації президента (АП) України Сергій Льовочкін, повідомляє Росбалт .
«Злиття, як говорить Рінат Ахметов, - це добре у випадку, коли один плюс один дає три. А коли один плюс один дає півтора - це погане злиття », - заявив Льовочкін в інтерв'ю виданню.
Аналогічна ситуація і з можливим об'єднанням «Енергоатому» з «Росатомом». «Коли буде три, тоді кооперація можлива. Формула проста: синергія повинна давати додану вартість », - вважає глава АП.
«А якщо її немає, і плюс до всього додаються різного роду складності, тоді це злиття не найцікавіше», - підсумував Льовочкін.
Та ж ситуація, за його словами, і з можливим об'єднанням «Енергоатому» з «Росатомом». «Тут аналогічна ситуація. Коли буде три, тоді кооперація можлива. Формула проста: синергія повинна давати додану вартість. А якщо її немає, і плюс до всього додаються різного роду складності, тоді це злиття не найцікавіше », - сказав Льовочкін.
Нагадаємо, ідею об'єднати двох монополістів висловив прем'єр Росії Володимир Путін. Микола Азаров не знайшовся, що відповісти на таку пропозицію. Адже крім усього іншого, важко виробити принципи злиття, так як активи «Газпрому» мінімум в 16 разів більше «нафтогазовскіх».
Президент України Віктор Янукович після пропозиції об'єднати «Нафтогаз» з «Газпромом» заявив, що вважає за необхідне врахувати також інтереси Євросоюзу під час обговорення можливого об'єднання НАК «Нафтогаз України» і російського «Газпрому», і об'єднувати тільки за принципом 50 на 50.
Лідер блоку свого імені Юлія Тимошенко і екс-президент Віктор Ющенко вважають, що можливе об'єднання компаній загрожує втратою Україною державності.