Грязная правда
Пятница, 22.11.2024, 18:45
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная РегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ [148]
Наиболее важные новости
АНАЛИТИКА [219]
КУЛЬТУРА И ИСКУССТВО [368]
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2010 » Май » 25 » Вибори-2010. Місцевий варіант

МЕДПРАВДА. Для тех, кто хочет долго жить
14:48
Вибори-2010. Місцевий варіант
Президент України Віктор Янукович поставив крапку в дискусіях з приводу проведення місцевих виборів. Принаймні, йому так здається. Вибори, за його словами, повинні пройти за мажоритарною системою восени 2010 року ...

Президент України Віктор Янукович поставив крапку в дискусіях з приводу проведення місцевих виборів. Принаймні, йому так здається. Вибори, за його словами, повинні пройти за мажоритарною системою восени 2010 року. Але такий варіант розвитку ситуації влаштовує далеко не всіх і цілком може спровокувати конфлікт у правлячій коаліції.

Карусель навколо місцевих виборів закрутилася після того, як депутати скасували власне рішення про проведення голосування в кінці травня. Мотивували тим, що грошей немає і взяти їх ніде. Плюс виборче законодавство накульгує. Словом, проводити вибори в таких умовах не представляється можливим.

Правда, скасували вибори, начебто, не на довго - перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Лавринович попередив: для того, щоб не вийти за конституційні рамки, вибори до місцевих рад повинні бути призначені до кінця липня. У БЮТ тут же заявили, що підозрюють, що Партія регіонів планує провести їх восени і прив'язати до можливих позачергових виборів Верховної Ради. Та й саме рішення партії не сподобалася - бо воно порушує законодавство.

Варто відзначити, що рішення не подобалося багатьом. Розходилася тільки аргументація. Так, наприклад, лідер партії «Сильна Україна» Сергій Тігіпко заявив, що скасування виборів до місцевих органів влади - це дуже поганий сигнал. «Я розумію, чому це робиться. Бояться приходу нових. А боятися не потрібно, потрібно слухати цих нових », - підкреслив він. Голова Шевченківської райдержадміністрації міста Києва Віктор Пилипишин вважає, що скасування Верховною Радою України місцевих виборів - це прецедент, який може отримати продовження на наступних парламентських виборах. Були ті, хто намагався оскаржити прийняте рішення в судах всіх інстанцій. Разом з тим, відносну підтримку перенесення виборів висловили у Віктора Ющенка. Там пояснили, що зараз просто немає умов для забезпечення їх проведення на «європейському рівні».

Зрадів цьому рішенню, мабуть, тільки Леонід Черновецький і його «молода команда». Результатом його діяльності на посаді мера стольного града Києва мала бути постанова про дострокові вибори в столиці. Дату їх проведення планувалося прив'язати до дати проведення загальних місцевих виборів. Але з перенесенням дати місцевих виборів питання позбавлення його повноважень теж втратив свою актуальність.

Тим часом, з датою проведення голосування не все було зрозуміло. Хтось пропонував осінь, хтось - літо, хтось - весну. Хтось наполягав на 2010, хтось - на 2011.

Край суперечкам поклав Президент. Він заявив, що місцеві вибори відбудуться цього року. Тому що цього вимагає Конституція України. А Конституція - це святе. Так що, вже на цьому тижні він скликає всі політичні сили на консультацію. При цьому він підкреслив, що виборча система погана і її треба міняти - для цього є ще цілий місяць напруженої роботи парламенту. Але вибори повинні бути восени. Точка.

При цьому, В. Янукович наполягає на мажоритарній системі виборів. «Щоб люди своїх депутатів знали, що б вони були закріплені за територіями», - сказав він. У Партії регіонів вимагають змішаної виборчої системи, при якій половина депутатів будуть обиратися за партійними списками, а половина - за мажоритарною системою.

Однак, такий розклад явно не влаштовує прихильників Партії регіонів - КПУ і Блок Литвина. І "регіонали" це визнають. «Хто проходить і перемагає в мажоритарки? Це люди відомі, на місцях відомі ... У комуністів, скажімо так, зараз мало таких людей, які на місцях відомі і тому у них дійсно проблема - за них голосувати не будуть », - пояснив народний депутат від Партії регіонів Володимир Зубанов. Разом з тим, він підкреслив, спікер парламенту Володимир Литвин, відтягуючи дату виборів, розраховує на те, що «чим більше часу пройде до весни, тим більше шансів у нього буде».

Тут треба відзначити, що сам В. Литвин твердо стоїть на тому, що місцеві вибори мають відбутися 27 березня 2011 року. Він пропонує уніфікувати терміни повноважень депутатів місцевих рад та міських, селищних та сільських голів. В. Литвин вважає, що місцеві ради та голів треба обирати на п'ять років, але для цього треба внести зміни до Конституції. За його інформацією, відповідний проект закону вже направлений до Конституційного Суду України. Він також відзначив, що якщо у Конституційного Суду не буде зауважень до документа, то вже у вересні Верховна Рада зможе затвердити ці зміни остаточно конституційною більшістю. «Якщо зміни будуть внесені у вересні, то в жовтні вибори провести ніяк не можна», - підкреслив В. Литвин.

У будь-якому випадку, останнє слово залишиться за парламентом. Хоча самі українці, в більшості своїй, хотіли б віддати свій голос на місцевих виборах восени цього року.

Євгенія МАЗУР
Категория: АНАЛИТИКА | Просмотров: 917 | Добавил: magictr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск
Календарь
«  Май 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архив записей
Друзья сайта
  • Вікно
  • Copyright MyCorp © 2024