Які професії будуть затребувані в Україні через 5 років
Як не парадоксально, але будуть затребувані бухгалтери, юристи та фінансисти, але підкреслюю: з високим рівнем професійної підготовки. Ці професії - невід'ємна складова будь-яких ринкових відносин.
Ринок праці в наш час дуже динамічний, і прогнозувати будь-які його зміни - складно. У той же час, деякі орієнтири на майбутнє визначити цілком реально, вважає директор державної служби зайнятості України Володимир Галицький. Для UBR він назвав професії, які будуть найбільш затребувані через 5 років.
«З упевненістю можу сказати, що це фахівці IТ-технологій: програмісти, комп'ютерники всіх профілів і т. д.
Як не парадоксально, але будуть затребувані бухгалтери, юристи та фінансисти, але підкреслюю: з високим рівнем професійної підготовки. Ці професії - невід'ємна складова будь-яких ринкових відносин.
Поза всяким сумнівом, потрібні будуть спеціальності, пов'язані з життєдіяльністю людини: лікарі, представники всієї сфери обслуговування, викладачі, інженери - це гарантовано, »- впевнений директор ДСЗ.
Крім того Володимир Галицький назвав сфери, де вже зараз спостерігається дефіцит кадрів. Ситуація в цьому відношенні диференціюється від регіону до регіону, в той же час є спеціальності, стабільно затребувані по всій Україні. Перш за все, роботодавцям не вистачає кваліфікованих робітників: водіїв, токарів, фрезерувальників, електрогазозварників, електромонтерів. Потрібні також продавці продовольчих і промислових товарів, вчителі і лікарі. У особливому дефіциті - тлумачні програмісти та фахівці веб-технологій. Затребувані навіть бухгалтери та юристи, природно, висококваліфіковані і мають не менше 5 років досвіду. Традиційно нарозхват - інженери-конструктори, технологи, механіки. «Цей розклад типовий практично для всіх регіонів», - відзначив експерт.
За його словами, навіть у розпал рецесії країна гостро відчувала брак професіоналів робочих спеціальностей. Приміром, фрезерувальників та токарів, які здатні працювати з сучасними верстатами, оснащеними програмним управлінням. Таким фахівцям працедавці готові запропонувати зарплату, еквівалентну 1 тис. у. тобто Причина дефіциту робочих рук, на думку В. Галицького, - невідповідність навчальних планів потребам реальної економіки. «В Україні надто роздута система вищої освіти, - вважає директор ДСЗ. - У нас у країні університетів більше, ніж Ю в усіх європейських країнах разом узятих. Ситуація доходить до абсурду: щороку кількість випускників середніх шкіл виявляється майже вдвічі меншим, ніж кількість місць для них в українських вузах! У той же час число професійно-технічних училищ і середньо-технічних освітніх установ - скорочується рік за роком. Ті ж з них, які вціліли, найчастіше мають застарілу матеріально-технічну базу і не здатні підготувати кваліфікованого фахівця ».