Завдяки "вдалим газових контрактів" з Росією, Україна могла б обійтися без кредиту Міжнародного валютного фонду, проте його гроші допоможуть проводити реформи більш комфортно, пише SiteUA
Про це на телеканалі ТВі заявив народний депутат від фракції Партії регіонів Олексій Плотніков.
За його словами, програма економічних реформ передбачає найбільше навантаження на 2011 рік, повідомляє прес-служба телеканалу.
«Там прописано, що 2010 рік - це, швидше, законодавча діяльність, а от з початку 2011-го - це найбільший такий пік реформ, у 12-й рік держава входить в стані часткового реформування чи реформування по галузях економіки. Парламентські вибори, які відбудуться в жовтні 2012 року, вони вже не будуть проходити на тлі непопулярних реформ », - розповів Плотніков.
За його словами, нова програма реформ, хоча й передбачає непопулярні кроки, особливого тиску на пересічного громадянина не зробить. Міжнародний валютний фонд теж не буде вимагати практичних заходів, які б послаблювали соціальний захист українців. «Фонд вимагає економічні реформи - це позиція перша. Реалістичність економічних реформ - це позиція друга, здатність реформ до виконання - це позиція третя. Це три позиції, які вимагає МВФ. Вимоги МВФ, скоріше, концептуальні, академічні, ніж практичні », - заявив народний депутат.
Разом з тим Плотніков допускає, що уникнути часткового затягування поясів не вдасться. «Ризик є. Але, я думаю, що буде певне усвідомлення, що це йде на користь громадян, на користь державі. По-друге, це буде відбуватися на тлі економічного зростання і на тлі того, що становище в державі буде спокійне, держава буде розвиватися. Якщо не буде яких-небудь чинників, які б ускладнювали економічний і політичний розвиток, і в такому плані, коли будуть проходити ті ж пенсійні реформи, я думаю, громадяни все ж з розумінням поставляться до цього », - сподівається депутат.