Грязная правда
Воскресенье, 28.04.2024, 22:11
Приветствую Вас Гость | RSS
 
Главная РегистрацияВход
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ [148]
Наиболее важные новости
АНАЛИТИКА [219]
КУЛЬТУРА И ИСКУССТВО [368]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2010 » Июнь » 6 » Що буде з євро через місяць? Точний прогноз

МЕДПРАВДА. Для тех, кто хочет долго жить
14:21
Що буде з євро через місяць? Точний прогноз
Проблеми, що обрушилися на євровалюту останнім часом, не можуть не викликати побоювання з приводу її майбутнього


Прогноз невтішний


Що не кажіть, а те що переживає сьогодні євро, дуже схоже економічний фільм жахів - волоський криза, німецька біржова паніка, падіння курсу до чотирирічного мінімуму - все це можна описати одним простонародним словом - «стрьомно». А якщо використовувати більш стриману термінологію, то можна сказати, що травневе падіння євро по відношенню до гривні, яка досягла 40 копійок, викликає багато запитань.


Якщо спробувати підвести їх до спільного знаменника, то в результаті вийти один єдине питання - «що буде з євро в найближчому майбутньому»? Зрозумілу відповідь на це питання вам сьогодні не дасть ніхто - навіть самий маститий економіст, однак ми спробуємо це зробити.


Отже, виходячи з описаних вище економічних проблем і симптомів, багато відомих експерти почали пророкувати другу хвилю кризи у єврозоні, а також подальше падіння курсу єдиної євровалюти. Приміром, відомий економіст Нуріель Рубіні, який свого часу передбачив нинішню глобальну кризу, нещодавно зробив цікавій заяву. За його словами, існує значна ймовірність подальшого падіння євро, що може навіть змусити деякі країни покинути єврозону. «Я не передрікаю зоні євро розпаду, але ймовірність, що найбільш слабкі учасниці об'єднання можуть покинути його, аж ніяк не нульова», - заявив Рубіні.


Будемо відверті - фахівець не особливо перегинає палицю в своїх похмурих прогнозах. Адже саме євро з початку 2010 року впав на 14,2%, і це відбулося, перш за все, через Греції. Цей «рай для відпочивальників», завжди привертає до себе увагу туристів та інвесторів, які бажають заробити на туристах грошей, виявився не в змозі самостійно вирішити ситуацію з гігантським дефіцитом держбюджету. Інвестори злякалися і почали виводити свої активи з єврозони, а також скидати євровалюту. Результат нам відомий.


Але головна проблема сьогоднішнього євро полягає в тому, що на Елладі всі економічні проблеми єврозони не закінчуються. Як вірно відзначив той же Рубіні, існує серйозні побоювання щодо того, чи зможуть ще дві країни - Іспанія і Португалія - скоротити об'єми дефіциту своїх держбюджетів. Адже вони зовсім недалеко втекли від Греції. Додайте в цьому всьому загальний негативізм по відношенню до євро як єдиної європейської валюти, який панує в тій же Німеччині (економічному серце ЄС), проблеми Британії та Франції, і ви зрозумієте - у євро дійсно є всі шанси найближчим часом впасти до самих низьких котирувань за всю свою історію.


Контратака, ще контратака


Але ЄС не стало б спільнотою, якщо б не навчилося вирішувати свої проблеми спільно. У всякому разі, хоча б їх частину, навіть незважаючи на всі внутрішні суперечності, яких існує чимало. Трохи подумавши й «потягнувши гуму», в Євросоюзі зрозуміли - або вони почнуть щось робити зі своїми бюджетними проблемами, або ж на європроектів можна буде ставити велику і жирну крапку.


І щоб цього не сталося, протягом кількох останніх тижнів більшість держав-членів ЄС так чи інакше але скоротили дефіцит своїх бюджетів. Повпредом тут, як і годиться, стала Греція - у неї ж найбільші проблеми.


Так, для скорочення гігантського, як за мірками Євросоюзу дефіциту бюджету в у 13,6% ВВП, були прийняті жорсткі заходи, які дозволять заощадити 30 млрд. євро. Крім того, країни єврозони і МВФ, нарешті, погодили механізм створення спеціального фонду надання допомоги проблемним країнам єврозони (перш за все Греції), з об'ємом в 750 млрд євро.


За Грецією послідувала ціла низка країн, змушених скоротити свої бюджетні витрати: Італія (-26 млрд. євро), Іспанія (- 15 млрд. євро), Великобританія (- 6,2 млрд. фунтів), і Франція (- 5 млрд. євро ). Втім, з огляду на те, що 27 країн ЄС у цілому накопичили заборгованість на астрономічну суму рівну 80% річної економіки союзу або 9,5 трлн. євро., можна сміливо припустити - це тільки початок скорочення, далі буде ще.


Але тим не менш, навіть ці заходи принесли перші плоди - євро припинив своє різке сповзання в безодню, і застиг на більш-менш адекватних курсових кордонах - не нижче 1,2 долара за 1 євро. Така «перепочинок» стала досить корисною для євровалюти - слідом за ЄС, євро підтримали і світові центробанки. Так, фінустанови Бразилії, Росії, Японії і Південної Кореї, які контролюють майже чверть з $ 8,09 трильйони світових валютних резервів, напередодні повідомили, що їхні резервні портфелі занадто великі, щоб можна було змінити їх, не зачіпаючи ринки, а в найближчому майбутньому альтернативи ліквідності євро і долара не буде.


«Євро переживає проблеми, хіба є куди ще інвестувати? По правді кажучи, немає. Необхідна певна ступінь ліквідності, - заявив високопоставлений представник японського уряду. Не поспішає що-небудь міняти і Китай - китайський уряд офіційно підтвердило, що поки не має намір диверсифікувати свої гігантські фінансові резерви, які налічують $ 2,45 трильйона.

Виходячи з цих фактів, можна констатувати - слабшає євро підставили досить міцне плече.


Однак, чи надовго вистачить запасу його фортеці - ось у чому питання. Адже будь-яка зовнішня підтримка може різко закінчитися, незважаючи на всі попередні запевнення в дружбі та підтримки. І тоді ЄС доведеться розраховувати тільки на себе. Поки що у неї вистачає запасів фінансової міцності, і судячи з розміром «фонду допомоги» в 750 млрд. євро, їх вистачить ще не менш ніж на півроку утримання євровалюти на нинішньому рівні. Але що буде потім - незрозуміло ...
Категория: АНАЛИТИКА | Просмотров: 1189 | Добавил: magictr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Поиск
Календарь
«  Июнь 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архив записей
Друзья сайта
  • Вікно
  • Copyright MyCorp © 2024