За його словами, 7% населення системно не платять за комунальні послуги, і половина з них могла б це робити, якщо б поріг для отримання субсидій зменшився з 20% до 15% від рівня доходів.
МінЖКГ ініціює збільшення кількості людей, які користуються субсидіями. Таку пропозицію під час селекторногосовещанія в Кабміні з питань розрахунків за енергоносії озвучив міністр ЖКГ Олександр Попов, пише ForUM
За його словами, 7% населення системно не платять за комунальні послуги, і половина з них могла б це робити, якщо б поріг для отримання субсидій зменшився з 20% до 15% від рівня доходів.
«Ми прийшли до такого висновку, що приблизно 7% населення - це ті, хто системно не платять. Приблизно половина - це люди, які в принципі могли б платити, але з різних соціальних причин вони не дотягують до субсидій і тому не платять. Їх заборгованість у середньому становить 4 тис грн. У нас є прохання, Андрій Петрович, (Клюєв - ред.) Якщо можна, включити наше міністерство, Міністерство соцполітики, Мінфін, щоб зробити розрахунки щодо можливості зменшення порогу субсидій з 20% до 15%, по-перше, для того, щоб захистити людей, і, по-друге, для того, щоб зменшити борги, реструктурувати їх », - заявив він.
За підрахунками Кабміну борги населення перед підприємствами ЖКГ за комунальні послуги станом на 1 червня складають 5,6 млрд грн, повідомляє «РБК-Україна».
Нагадаємо, МінЖКГ пропонувало раніше Мінпраці України замінити пільги на комунальні послуги адресною допомогою конкретним людям. Також МінЖКГ пропонувало Мінпраці спростити механізм надання субсидій.
Відзначимо також, що в Україні сума субсидій для населення на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у квітні ц.р. становила 3 млн 585 тис. 700 грн. З вказаної цифри, сума субсидій у міських поселеннях становила 1 млн 511 тис. 800 грн, у сільській місцевості - 2 млн 73 тис. грн 900 грн. Також, в загальному за станом на кінець квітня заборгованість бюджетів з виплати субсидій готівкою становила всього по Україні 12 млн 545 тис. 500 грн, у тому числі у міських поселеннях сума заборгованості становила 5 млн 175 тис. 300 грн, у сільській місцевості - 7 млн 370 тис. 200 грн.